Bezplatná změna termínu

Víme, že v současné době je pro vaše cestovní plány nejdůležitější flexibilita. Proto u všech stávajících a nových individuálních rezervací provedených do 31. 3. 2020 s datem letu až do 31. 3. 2021 umožníme změnu termínu bez poplatku.

Změnu můžete využít, jestliže:

  1. máte platnou rezervaci nebo rezervaci provedete do 31. 3. 2021 (včetně)
  2. let je plánován v období do 31. 3. 2021 (včetně)
  3. rezervace a příslušně vystavená letenka nebyla zatím využita ani částečně
  4. nově vybraný let se uskuteční nejpozději 31. 10. 2021
  5. let je operován společností Smartwings nebo České aerolinie
  6. o ni požádáte více než 24 hodin před započetím prvního letu ve vaší rezervaci

V případě, že původní jízdné již není k dispozici, je umožněna změna rezervace na jiný termín za případný rozdíl v jízdném.

Ostatní podmínky platí dle zakoupeného cenového balíčku. Všechny služby zakoupené v rámci původního termínu budou převedeny na nově vybraný termín s výjimkou služeb poskytovaných našimi partnery (pojištění, rezervace hotelu, rezervace auta).

Změnu můžete provést v sekci Moje rezervace nebo na zákaznické lince +420 284 000 611, případně u vašeho prodejce letenky.

Poleťte s námi již do více než 20 destinací!

Cestovní omezení se postupně uvolňují a vy se tak s námi z Prahy můžete vydat již do 16 destinací v 6 zemích.

Mapa

Obnoveny byly také pravidelné linky z regionálních letišť. Z Brna můžete zamířit na Rhodos, Zakynthos, Korfu, Kos, do Heraklionu a Burgasu, z Ostravy pak do Heraklionu a Burgasu.

Codesharovými linkami vás vezmeme do Amsterdamu, Paříže, Stockholmu, Košic, Kyjeva, Oděsy, Říma, Milána a Kodaně.

Najděte ten správný mix odpočinku a dobrodružství a vyrazte s námi za letními zážitky!

Aktuální letový řád naleznete zde.

Smartwings znovu úspěšně absolvovala mezinárodní provozně bezpečnostní audit IOSA

Letecká společnost Smartwings opět s úspěchem absolvovala přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA.

Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností. Společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat každé dva roky splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality. Hloubková kontrola prozkoumala 900 provozních parametrů.

Audit IOSA uskutečněný v letošním roce společnost Smartwings dokončila s vynikajícím výsledkem.

Platná registrace IOSA je v obchodní letecké dopravě považována za důkaz spolehlivosti a vysoké úrovně bezpečnosti letecké společnosti.

Audit IOSA prováděla ve společnosti Smartwings akreditovaná americká auditní organizace ARGUS Partners and Resources for Operational Safety. Tým 5 auditorů prověřoval více než devět set standardů v osmi auditovaných oblastech se zaměřením na letový provoz, provozní řízení, údržbu letadel, výcvik posádek, pozemní provoz, přepravu zboží, bezpečnost a ochranu před protiprávními činy a systém řízení společnosti. 

Smartwings Group uskutečnila další repatriační lety

Smartwings Group vypravila o víkendu další speciální lety pro MZV ČR za účelem repatriace českých občanů ze zahraničí zpět do ČR. V neděli 29. 3. v podvečer přistálo na letišti Václava Havla Praha letadlo Smartwings s repatriovanými českými občany z Peru a Mexika. Další letoun společnosti dopraví české občany zpět do ČR z Kanady a Dominikánské republiky v pondělí 30. 3. 2020.

V úterý 31. 3. 2020 Smartwings vypraví pro MZV ČR repatriační let z Chicaga (USA). Letadlo s českými občany přistane v Praze ve středu 1. 4. 2020.

ČSA uskutečnily během víkendu repatriační let pro skupinu Volkswagen a MZV ČR z indické Goa a Bombaje. Na zpáteční cestě po mezipřistání v německém Hannoveru letadlo pokračovalo do Prahy, kde přistálo dnes po 14. hodině.

Smartwings Group na základě smlouvy s MZV ČR již v minulých dnech uskutečnila repatriační lety z Filipín, Kuby, Panamy, Hondurasu, Mexika, Dominikánské republiky, Kolumbie a Kostariky, Kanárských ostrovů a Egypta.

Skupina Smartwings je v případě potřeby nadále připravena vyslat svá letadla do zahraničí a realizovat další lety.

Letadlo Smartwings přivezlo z Číny potřebný zdravotnický materiál

Dnes 24. 3. 2020 v 01:30 hod. přistálo na letišti Václava Havla Praha další letadlo Smartwings Group, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál - 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů. Boeing 737-900 odletěl v pondělí 23. 3. ve 13:15 hod. středoevropského času ze Šanghaje a po technickém mezipřistání v Novosibirsku pokračoval do Prahy. O den dříve přistálo v Praze se zdravotnickým materiálem další z letadel skupiny Smartwings, letadlo ČSA Airbus 319, které přivezlo do ČR 1 milion roušek a další zdravotnický materiál.

Smartwings Group se prostřednictvím svých letadel ve spolupráci s příslušnými ministerstvy podílí na zajištění dopravy potřebného zdravotnického materiálu z Číny a na repatriaci českých občanů do ČR ze zahraničí.

Dočasné pozastavení letů z/do ČR v důsledku vyhlášení nouzového stavu vládou ČR

S účinností od 16. 3. 2020 na základě opatření provedených vládou České republiky k zákazu cestování českých občanů do zahraničí a zákazu vstupu cizinců bez trvalého či přechodného pobytu na území ČR pozastavujeme po dobu trvání tohoto opatření všechna letecká spojení z/do České republiky.

Cestující z dotčených letů jsou o možnostech dalšího postupu informováni e-mailem ze strany dopravce nebo prodejců letenek.

Do Petrohradu novo na bezplatné e-vízum

Od 1. 10. 2019 je možné cestovať do Petrohradu a Leningradskej oblasti na zjednodušené e-vízum, ktoré je zdarma. Z Prahy do Petrohradu môžete so Smartwings letieť každý deň. Viac informácií nájdete na visa.kdmid.ru. visa.kdmid.ru.

Smartwings.com je v novom!

Webové stránky Smartwings majú od pondelka 29. 4. 2019 novú podobu. Okrem modernejšej tváre prinášajú prehľadnejšiu a užívateľsky príjemnejšiu štruktúru, ktorá zákazníkom umožní ľahšiu orientáciu a predovšetkým hladší nákup leteniek a doplnkových služieb.

Veríme, že nový web prispeje k zvýšeniu spokojnosti s našimi službami.

Pre zákazníkov hľadajúcich najlacnejšiu cenovú ponuku Smartwings novo ponúka možnosť cestovať len s kabínovou batožinou

Na letoch od 31. marca zavádza Smartwings pre cestovnú triedu Economy tri nové cenové balíčky LITE, PLUS, FLEX na princípe tzv. Branded Fares. Pre zákazníkov hľadajúcich najlacnejšiu cenovú ponuku je novo určená tarifa LITE, ktorá umožňuje cestovať len s kabínovou batožinou o hmotnosti 8 kg. Tarify PLUS a FLEX zahŕňajú v cene letenky prepravu odbavenej batožiny o hmotnosti 23 kg, kabínovej batožiny o váhe 8 kg a osobné tašky na palubu o hmotnosti 3 kg. Tarifa FLEX navyše zahŕňa možnosť zmeny letu bez poplatku a občerstvenie na palube.

Veríme, že týmto krokom vyjdeme v ústrety zákazníkom, ktorí si budú môcť vytvoriť cestovný balíček na mieru a využiť len tie služby, ktoré naozaj potrebujú.

Smartwings od 1. marca prináša nové palubné menu BUY-ON-BOARD

Od marca 2019 vám prinášame nové vylepšené BUY-ON-BOARD menu na linkách do/z Prahy. Môžete si vybrať zo širokej ponuky a ochutnať teplý francúzsky quiche, španielske tapas s olivami, sladký donut, výberové vína a mnoho ďalších produktov. Tiež si môžete vybrať z viacerých variantov zvýhodnených menu. Celú ponuku BUY-ON-BOARD menu nájdete tu.

Letenky na sezónu 2019 v predaji

Smartwings vychádza v ústrety svojim klientom a umožňuje im už teraz nákup leteniek na letnú sezónu 2019 do destinácií - Málaga, Palma de Mallorka, Valencia, Dubrovnik, Split, Londýn. Letenky je možné zakúpiť na www.smartwings.com a v IATA cestovných kanceláriách.

Smartwings prináša svojim klientom aplikáciu Smart Flights

Smartwings prináša svojim klientom aplikáciu Smart Flights. Majte prehľad svojich letov vždy pri sebe, alebo sa jednoducho odbavte online. Aplikácia je, zatiaľ, dostupná pre zariadenia so systémom Android a stiahnuť si ju môžete v obchode Google Play.