Spustili jsme prodej letenek do dalších 23 letních destinací!

Spustili jsme prodej letenek do dalších 23 letních destinací z Prahy a dalších regionálních letišť. Nechybí 10 ostrovů v Řecku, těšit se můžete také na destinace v Itálii, Španělsku, Turecku, Albánii, Bulharsku a na Kypru.

Již dříve jsme spustili prodej letenek do španělské Valencie, na ostrov Fuerteventura, do chorvatského Splitu a Dubrovníku a do Cagliari na Sardinii.

Aktuálně s námi můžete zamířit na Madeiru, Tenerife, Gran Canarii, Mallorcu, do Málagy, Hurghady a Marsa Alam.

Kam tedy v létě?

Více zde

Boeing 737 MAX zpět v provozu

Boeing 737 MAX zpět v provozu

Je naší prioritou, aby cestující na palubu letounu Boeing 737 MAX, jehož návrat do provozu 27. ledna 2021 schválila Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA), vstupovali s absolutní důvěrou. Na této stránce vám poskytneme všechny informace, které by vás v souvislosti se znovuzavedením tohoto letounu do provozu mohly zajímat.

V souladu s podmínkami, které EASA stanovila, v současné době probíhají aktualizace softwaru a hardwaru, navazující kontroly a výcvik pilotů na simulátorech. Před znovuzavedením do provozu budou také u každého letounu provedeny ověřovací lety. Bezpečnost našich cestujících a zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou a formuje každý náš krok na cestě ke znovuzavedení letounu 737 MAX do provozu. Díky úzké spolupráci s výrobcem letadla, regulačními orgány a napříč společností zahrnující experty z technického, letového a oddělení bezpečnosti máme jistotu, že bylo učiněno vše potřebné k bezpečnému návratu letounu 737 MAX na nebe.

První letoun jsme do komerčního provozu nasadili 25. února, dalších šest, které máme ve flotile, pak postupně do začátku letní sezóny. Informaci o letounu, který je na vašem letu plánován, se dozvíte již v průběhu rezervačního procesu. Ověřit si ji můžete také po nákupu letenky v sekci Moje rezervace.

Ačkoli máme v bezpečnost letounů 737 MAX plnou důvěru, chápeme, pokud budete chtít využít alternativní let operovaný jiným typem letounu. Svou rezervaci v takovém případě můžete změnit bez poplatku. Detailní podmínky naleznete zde.

×

Změnu můžete využít, jestliže:

  1. máte platnou rezervaci nebo rezervaci provedete do 30. 6. 2021 (včetně)
  2. let je plánován v období do 30. 6. 2021 (včetně)
  3. nově vybraný let se uskuteční nejpozději 31. 3. 2022
  4. o ni požádáte více než 24 hodin před započetím prvního letu ve vaší rezervaci

V případě, že původní jízdné již není k dispozici, je umožněna změna rezervace na jiný termín za případný rozdíl v jízdném.

Pokud jste již absolvovali první cestu v rámci vaší rezervace a přejete si změnit zpáteční let, obraťte se prosím na zákaznické centrum na lince +420 284 000 611.

Ostatní podmínky platí dle zakoupeného cenového balíčku. Všechny služby zakoupené v rámci původního termínu budou převedeny na nově vybraný termín s výjimkou služeb poskytovaných našimi partnery (pojištění, rezervace hotelu, rezervace auta).

Bude-li vás zajímat jakákoli další informace, kterou jste zde nenašli, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více zde

Na Tenerife a do Egypta dvakrát týdně!

Od února navyšujeme počet letů na kanárské Tenerife a do Hurghady a Marsa Alam v Egyptě! Každý týden tak můžete vybírat již z více než 10 letů, které z Prahy míří na pláže v Egyptě, Portugalsku, Španělsku a na Kanárských ostrovech.

Letenky na jaro a léto 2021 v prodeji!

Od dubna do Valencie a na Sardinii, od května do Splitu! A nejen tam.

Prodej letenek na jaro a léto 2021 jsme spustili do destinací v Chorvatsku, Itálii, Portugalsku a Španělsku. Vaši dovolenou v příštím roce tak můžete začít plánovat již nyní.

Letenky na jaro a léto 2021 v prodeji!

Bezplatná změna termínu

Víme, že v současné době je pro vaše cestovní plány nejdůležitější flexibilita. Proto u všech stávajících a nových individuálních rezervací provedených do 30. 6. 2021 s datem letu až do 30. 6. 2021 umožníme změnu termínu bez poplatku.

Změnu můžete využít, jestliže:

  1. máte platnou rezervaci nebo rezervaci provedete do 30. 6. 2021 (včetně)
  2. let je plánován v období do 30. 6. 2021 (včetně)
  3. rezervace a příslušně vystavená letenka nebyla zatím využita ani částečně
  4. nově vybraný let se uskuteční nejpozději 31. 3. 2022
  5. let je operován společností Smartwings nebo České aerolinie
  6. o ni požádáte více než 24 hodin před započetím prvního letu ve vaší rezervaci

V případě, že původní jízdné již není k dispozici, je umožněna změna rezervace na jiný termín za případný rozdíl v jízdném.

Ostatní podmínky platí dle zakoupeného cenového balíčku. Všechny služby zakoupené v rámci původního termínu budou převedeny na nově vybraný termín s výjimkou služeb poskytovaných našimi partnery (pojištění, rezervace hotelu, rezervace auta).

Změnu můžete provést v sekci Moje rezervace nebo na zákaznické lince +420 284 000 611, případně u vašeho prodejce letenky.

Poleťte s námi již do více než 20 destinací!

Cestovní omezení se postupně uvolňují a vy se tak s námi z Prahy můžete vydat již do 16 destinací v 6 zemích.

map flights

Obnoveny byly také pravidelné linky z regionálních letišť. Z Brna můžete zamířit na Rhodos, Zakynthos, Korfu, Kos, do Heraklionu a Burgasu, z Ostravy pak do Heraklionu a Burgasu.

Codesharovými linkami vás vezmeme do Amsterdamu, Paříže, Stockholmu, Košic, Kyjeva, Oděsy, Říma, Milána a Kodaně.

Najděte ten správný mix odpočinku a dobrodružství a vyrazte s námi za letními zážitky!

Aktuální letový řád naleznete zde.

Od 25. 6. denně do Splitu, od července do dalších 15 destinací!

V prvním červencovém týdnu obnovujeme lety z Prahy do 15 destinací!

1. července: Málaga, Mallorca, Heraklion, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Zakynthos, Burgas
2. července: Cagliari, Kefalonie
3. července: Tenerife, Valencie, Varna
6. července: Kavala

V druhé polovině července zamíříme na dva z Kanárských ostrovů a Madeiru.

18. července: Las Palmas
24. července: Funchal
26. července: Fuerteventura

Od 25. června také navyšujeme frekvenci na lince do Splitu, kam budeme létat každý den.

Z Ostravy se na začátku července můžete vydat do Heraklionu a Burgasu, z Brna odstartujeme do 6 destinací:

1. července: Heraklion
2. července: Rhodos
3. července: Burgas, Zakynthos
6. července: Korfu
7. července: Kos

Codesharovými linkami vás vezmeme do dalších 17 destinací: Amsterdamu, Frankfurtu, Paříže, Stockholmu a Bukurešti, Košic, Budapešti, Keflavíku, Kyjeva, Londýna, Oděsy, Říma, Barcelony, Göteborgu, Madridu, Helsinek a Kodaně.

Obnovení dalších linek se bude odvíjet od uvolňování cestovních opatření ze strany jednotlivých států. Aktuální letový řád naleznete zde či pod odkazem níže.

Smartwings Group obnovují další letecká spojení nejen do Středomoří, novinkou je pravidelná linka ČSA na Heathrow

Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Úplnou novinkou bude od 25. června pravidelná linka ČSA z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow, kam budou České aerolinie létat z Prahy denně.

Od 10. června nabídne Smartwings letecké spojení s chorvatským Splitem. Lety budou provozovány až 3x týdně. Od července Smartwings plánuje obnovit lety do 12 řeckých destinací – na ostrovy Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Lefkada (Preveza), Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, do Soluně a Kavaly. Ještě v červenci by mohlo dojít také k obnovení letů na Mallorku, Kanárské ostrovy, Kypr (Larnaca), Madeiru (Funchal) a do Bulharska (Burgas a Varna). Lety do destinací ve Středomoří plánuje Smartwings provozovat nejen z Prahy, ale také z regionálních letišť.

Obnovení provozu se odvíjí od uvolňování cestovních opatření ze strany jednotlivých států.

České aerolinie plánují od 15. června obnovit lety do Košic (3x týdně), od 16. června do Budapešti (3x týdně) a o den později 17. června na Island (letiště Keflavík, 2x týdně). Již minulý týden ČSA obnovily letecká spojení z Prahy do Frankfurtu, Amsterdamu, Paříže, Stockholmu a Bukurešti.

Další linky plánuje skupina Smartwings Group obnovit co nejdříve, jakmile to bude možné.

Skupina Smartwings Group zavedla opatření na palubách svých letadel, aby cestování i v období koronaviru bylo bezpečné. Mezi tato opatření patří povinnost pasažérů vstupovat na palubu a po celou dobu letu mít nasazenu vhodnou ochranu úst a nosu (roušku), sociální distancování (dodržování dvoumetrového odstupu mezi pasažéry při nastupování a vystupování) a bezkontaktní placení při nákupu během letu. Na palubách letadel Smartwings Group platí dodržování přísných hygienických standardů.

Smartwings Group zavadí nová opatření na palubách

Smartwings Group zavadí opatření na palubách svých letadel, aby cestování i v období koronaviru bylo nadále bezpečné. Mezi nejvýraznější patří povinnost cestujících mít při vstupu na palubu a po celou dobu letu nasazenu vhodnou ochranu úst a nosu (roušku), dodržování dvoumetrového odstupu mezi cestujícími při nastupování a vystupování a bezkontaktní placení při nákupu občerstvení během letu. Na palubách letadel platí dodržování přísných hygienických standardů, kdy interiér letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických postupů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami či toalet.

Smartwings znovu úspěšně absolvovala mezinárodní provozně bezpečnostní audit IOSA

Letecká společnost Smartwings znovu úspěšně absolvovala přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA.

Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností. Společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat každé dva roky splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality. Hloubková kontrola prozkoumala 900 provozních parametrů.

Audit IOSA uskutečněný v letošním roce společnost Smartwings dokončila s vynikajícím výsledkem.

Platná registrace IOSA je v obchodní letecké dopravě považována za důkaz spolehlivosti a vysoké úrovně bezpečnosti letecké společnosti.

Audit IOSA prováděla ve společnosti Smartwings akreditovaná americká auditní organizace ARGUS Partners and Resources for Operational Safety. Tým 5 auditorů prověřoval více než devět set standardů v osmi auditovaných oblastech se zaměřením na letový provoz, provozní řízení, údržbu letadel, výcvik posádek, pozemní provoz, přepravu zboží, bezpečnost a ochranu před protiprávními činy a systém řízení společnosti. 

Smartwings Group uskutečnila další repatriační lety

Smartwings Group vypravila o víkendu další speciální lety pro MZV ČR za účelem repatriace českých občanů ze zahraničí zpět do ČR. V neděli 29. 3. v podvečer přistálo na letišti Václava Havla Praha letadlo Smartwings s repatriovanými českými občany z Peru a Mexika. Další letoun společnosti dopraví české občany zpět do ČR z Kanady a Dominikánské republiky v pondělí 30. 3. 2020.

V úterý 31. 3. 2020 Smartwings vypraví pro MZV ČR repatriační let z Chicaga (USA). Letadlo s českými občany přistane v Praze ve středu 1. 4. 2020.

ČSA uskutečnily během víkendu repatriační let pro skupinu Volkswagen a MZV ČR z indické Goa a Bombaje. Na zpáteční cestě po mezipřistání v německém Hannoveru letadlo pokračovalo do Prahy, kde přistálo dnes po 14. hodině.

Smartwings Group na základě smlouvy s MZV ČR již v minulých dnech uskutečnila repatriační lety z Filipín, Kuby, Panamy, Hondurasu, Mexika, Dominikánské republiky, Kolumbie a Kostariky, Kanárských ostrovů a Egypta.

Skupina Smartwings je v případě potřeby nadále připravena vyslat svá letadla do zahraničí a realizovat další lety.

Letadlo Smartwings přivezlo z Číny potřebný zdravotnický materiál

Dnes 24. 3. 2020 v 01:30 hod. přistálo na letišti Václava Havla Praha další letadlo Smartwings Group, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál - 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů. Boeing 737-900 odletěl v pondělí 23. 3. ve 13:15 hod. středoevropského času ze Šanghaje a po technickém mezipřistání v Novosibirsku pokračoval do Prahy. O den dříve přistálo v Praze se zdravotnickým materiálem další z letadel skupiny Smartwings, letadlo ČSA Airbus 319, které přivezlo do ČR 1 milion roušek a další zdravotnický materiál.

Smartwings Group se prostřednictvím svých letadel ve spolupráci s příslušnými ministerstvy podílí na zajištění dopravy potřebného zdravotnického materiálu z Číny a na repatriaci českých občanů do ČR ze zahraničí.

Dočasné pozastavení letů z/do ČR v důsledku vyhlášení nouzového stavu vládou ČR

S účinností od 16. 3. 2020 na základě opatření provedených vládou České republiky k zákazu cestování českých občanů do zahraničí a zákazu vstupu cizinců bez trvalého či přechodného pobytu na území ČR pozastavujeme po dobu trvání tohoto opatření všechna letecká spojení z/do České republiky.

Cestující z dotčených letů jsou o možnostech dalšího postupu informováni e-mailem ze strany dopravce nebo prodejců letenek.

Letenky na letní sezónu 2020 v prodeji

Již nyní si na letní sezónu 2020 můžete zakoupit letenky do desítek destinací po celé Evropě:

Itálie: Cagliari, Katánie, Lamezia Terme, Neapol, Olbia,
Španělsko: Almería, Menorca,
Řecko: Heráklion, Chania, Karpathos, Kefalonie, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Samos, Soluň, Zakynthos,
Turecko: Antálie,
Kypr: Larnaka,
Albánie: Tirana,
Bulharsko: Burgas, Varna.

K moři se však můžete vydat už mnohem dříve:

Španělsko: Málaga, Mallorca, Valencie,
Kanárské ostrovy: Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife,
Portugalsko: Faro, Funchal,
Chorvatsko: Dubrovník, Split,
Izrael: Tel Aviv,
Egypt: Hurghada, Marsa Alam.

Do Petrohradu nově na bezplatné e-vízum

Od 1. 10. 2019 je možné cestovat do Petrohradu a Leningradské oblasti na zjednodušené e-vízum, které je zdarma. Z Prahy do Petrohradu můžete se Smartwings letět každý den. Více informací naleznete na visa.kdmid.ru.

Smartwings.com je v novém!

Webové stránky Smartwings mají od pondělí 29. 4. 2019 novou podobu. Kromě modernější tváře přinášejí přehlednější a uživatelsky příjemnější strukturu, která zákazníkům umožní snadnější orientaci a především hladší nákup letenek a doplňkových služeb.

Věříme, že nový web přispěje ke zvýšení spokojenosti s našimi službami.

Pro zákazníky hledající nejlevnější cenovou nabídku Smartwings nově nabízí možnost cestovat pouze s kabinovým zavazadlem

Na letech od 31. března zavádí Smartwings pro cestovní třídu Economy tři nové cenové balíčky LITE, PLUS, FLEX na principu tzv. Branded Fares. Pro zákazníky hledající nejlevnější cenovou nabídku je nově určen tarif LITE, který umožňuje cestovat pouze s kabinovým zavazadlem o hmotnosti 8 kg. Tarify PLUS a FLEX zahrnují v ceně letenky přepravu odbaveného zavazadla o hmotnosti 23 kg, kabinového zavazadla o váze 8 kg a osobní tašky na palubu o hmotnosti 3 kg. Tarif FLEX navíc zahrnuje možnost změny letu bez poplatku a občerstvení na palubě.

Věříme, že tímto krokem vyjdeme vstříc zákazníkům, kteří si budou moci vytvořit cestovní balíček na míru a využít jen těch služeb, které opravdu potřebují.

Smartwings přichází od 1. března s novou nabídkou palubního občerstvení BUY-ON-BOARD

Od března 2019 nabízíme na linkách Smartwings směřujících z a do Prahy novou skladbu palubního občerstvení BUY-ON-BOARD, které jsme pro Vás rozšířili a ještě více vylepšili. Během Vašeho letu si můžete vybírat ze široké nabídky produktů a ochutnat teplý francouzský quiche, španělské tapas s olivami, sladký donut, prémiová vína a řadu dalších výběrových produktů. Vybrat si můžete také z několika variant zvýhodněných menu. Kompletní nabídku palubního občerstvení BUY-ON-BOARD naleznete zde.

Letenky na sezónu 2019 v prodeji

Smartwings vychází vstříc svým klientům a umožňuje již nyní nákup letenek na letní sezónu 2019 do destinací - Málaga, Palma de Mallorka, Valencie, Dubrovník, Split, Londýn. Letenky je možné zakoupit na www.smartwings.com a v IATA cestovních kancelářích.

Smartwings přináší svým klientům aplikaci Smart Flights

Mějte přehled svých letů vždy při sobě nebo se jednoduše odbavte on-line. Aplikace Smart Flights je prozatím dostupná pro zařízení se systémem Android a stáhnout ji lze v obchodu Google Play.