Provoz linky na ostrov La Palma zahájen!

Dnes jsme zahájili nové přímé spojení z Prahy na ostrov La Palma, pátý největší z Kanárských ostrovů. Pravidelná linka bude provozována jednou týdně, každé úterý.

Více zde

Od června 2x týdně do tureckého Izmiru

30. května 2024 zahajujeme letecké spojení mezi Prahou a tureckým Izmirem. Nová pravidelná linka bude provozována dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek.

Více zde

Od června budeme létat na ostrov La Palma

Přidáváme pravidelnou přímou linku na pátý kanárský ostrov! Na La Palmu, která je zároveň pátým největším z Kanárských ostrovů, budeme od 4. června 2024 létat každé úterý.

Více zde

Od května 2024 spouštíme linku do Athén

31. května 2024 zahajujeme pravidelné letecké spojení mezi Prahou a řeckými Athénami. Do hlavního města Řecka budeme létat dvakrát týdně, v pondělí a pátek.

Více zde

Od června 2024 budeme létat do Brindisi

Od 3. června 2024 budeme nově létat z Prahy do Brindisi, italského přístavního města na břehu Jaderského moře. Linka bude provozována 2x týdně, každé pondělí a čtvrtek.

Více zde

Pravidelná linka na Azorské ostrovy již příští léto

Přímé lety Praha – Ponta Delgada od dubna 2024.

Více zde

Letenky jaro/léto 2023 právě v prodeji

Prodej letenek na jaro a léto 2023 již běží.

Více zde

Linka do Dubaje brzy v provozu

Od pátku 23. září 2022 opět létáme do Spojených arabských emirátů na letiště Dubai International, a to moderními letadly Boeing 737 MAX. Z Prahy budou lety provozovány denně a od 24. října také 3x týdně z Bratislavy.

Více zde

Lety Eurowings nově v nabídce

Dnešním dnem zahajujeme první fázi spolupráce s německou leteckou společností Eurowings ze skupiny Lufthansa Group v rámci codesharingu.

Více zde

S Boeingem 737 MAX na Antarktidě!

Dnes jsme jako první na světě přistáli s Boeingem 737 MAX na Antarktidě!

Více zde

Spouštíme linku na Santorini

Od června 2022 spouštíme novou pravidelnou linku na řecký ostrov Santorini! Spojení bude z Prahy provozováno dvakrát týdně, každé úterý a pátek.

Více zde

Spustili jsme linku z Bratislavy do Dubaje

Po Praze jsme do Dubaje zamířili také z Bratislavy! Nové spojení mezi Mezinárodním letištěm Bratislava a Terminálem 1 Mezinárodního letiště Dubaj bude provozováno každou neděli. Na linku budou nasazována moderní letadla Boeing 737 MAX.

Více zde

Linka do Dubaje odstartovala

Od dnešního dne s námi můžete opět cestovat mezi Prahou a Dubají ve Spojených arabských emirátech. Spojení bude během zimního letového řádu provozováno každý den.

Více zde

Spustili jsme linku do Londýna!

Od dnešního dne létáme z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow. Linka bude provozována čtyřikrát týdně, od zimního letového řádu denně.

Více zde

Z Prahy do Tel Avivu už 2x denně!

Navyšujeme frekvenci letů na lince z Prahy do Tel Avivu! Nově budeme na trase létat 2x denně, celkově tak nabídneme 14 letů týdně. Detailní letový řád najdete zde.

Více zde

Obnovujeme přímou linku do Dubaje!

Od 20. října obnovujeme další přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den.

Linka z Prahy do Dubaje bude provozována každý den s odletem z Prahy v 9:15 a v Dubaji letadlo přistane v 18:25 místního času. Pro zpáteční let z Dubaje do Prahy počítá letový řád s odletem z Dubaje v 19:30 místního času a na Letišti Václava Havla Praha letadlo přistane ve 23:20.

Více zde

Od června do dalších 27 destinací!

V průběhu června obnovujeme lety do dalších 27 destinací! Vybírat můžete nejenom z destinací v Řecku, ale také v Itálii, Španělsku, Bulharsku, Chorvatsku, Albánii a na Kypru.

Více zde

Od 1. července budeme létat do Londýna na letiště Heathrow

Od 1. července 2021 s námi můžete cestovat mezi Prahou a Londýnem! Na největší londýnské letiště Heathrow budeme létat čtyřikrát týdně, vždy v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli. Letenky můžete rezervovat už nyní zde.

Více zde

Spouštíme novou linku do Nice!

Od 1. července 2021 budeme létat do francouzského Nice! Přímým letem z Prahy s námi do proslulého letoviska Francouzské riviéry můžete vyrazit každý čtvrtek a neděli. Letenky můžete rezervovat už nyní.

Více zde

Obnovujeme spojení s Petrohradem!

Od 29. dubna s námi opět můžete cestovat mezi Prahou a ruským Petrohradem. Linka bude provozována dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a neděli.

Více zde

Cestovní pojištění nově s krytím případů COVID-19

Cestovní pojištění, které si můžete zakoupit současně s letenkou na našich webových stránkách, nově zahrnuje krytí případů onemocnění COVID-19.

Více zde

Spustili jsme prodej letenek do dalších 23 letních destinací!

Spustili jsme prodej letenek do dalších 23 letních destinací z Prahy a dalších regionálních letišť. Nechybí 10 ostrovů v Řecku, těšit se můžete také na destinace v Itálii, Španělsku, Turecku, Albánii, Bulharsku a na Kypru.

Již dříve jsme spustili prodej letenek do španělské Valencie, na ostrov Fuerteventura, do chorvatského Splitu a Dubrovníku a do Cagliari na Sardinii.

Aktuálně s námi můžete zamířit na Madeiru, Tenerife, Gran Canarii, Mallorcu, do Málagy, Hurghady a Marsa Alam.

Kam tedy v létě?

Více zde

Boeing 737 MAX zpět v provozu

Boeing 737 MAX zpět v provozu

Je naší prioritou, aby cestující na palubu letounu Boeing 737 MAX, jehož návrat do provozu 27. ledna 2021 schválila Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA), vstupovali s absolutní důvěrou. Na této stránce vám poskytneme všechny informace, které by vás v souvislosti se znovuzavedením tohoto letounu do provozu mohly zajímat.

V souladu s podmínkami, které EASA stanovila, proběhly aktualizace softwaru a hardwaru, navazující kontroly a výcvik pilotů na simulátorech. Před znovuzavedením do provozu byly také u každého letounu provedeny ověřovací lety. Bezpečnost našich cestujících a zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou. Díky úzké spolupráci s výrobcem letadla, regulačními orgány a napříč společností zahrnující experty z technického, letového a oddělení bezpečnosti máme jistotu, že bylo učiněno vše potřebné k bezpečnému návratu letounu 737 MAX na nebe.

První letoun jsme do komerčního provozu nasadili 25. února, dalších šest, které máme ve flotile, pak postupně do začátku letní sezóny. Informaci o letounu, který je na vašem letu plánován, se dozvíte již v průběhu rezervačního procesu. Ověřit si ji můžete také po nákupu letenky v sekci Moje rezervace.

Ačkoli máme v bezpečnost letounů 737 MAX plnou důvěru, chápeme, pokud budete chtít využít alternativní let operovaný jiným typem letounu. Svou rezervaci v takovém případě můžete změnit bez poplatku. Detailní podmínky naleznete zde.

×

Změnu můžete využít, jestliže:

  1. máte platnou rezervaci nebo rezervaci provedete do 30. 6. 2021 (včetně)
  2. let je plánován v období do 30. 6. 2021 (včetně)
  3. nově vybraný let se uskuteční nejpozději 31. 3. 2022
  4. o ni požádáte více než 24 hodin před započetím prvního letu ve vaší rezervaci

V případě, že původní jízdné již není k dispozici, je umožněna změna rezervace na jiný termín za případný rozdíl v jízdném.

Pokud jste již absolvovali první cestu v rámci vaší rezervace a přejete si změnit zpáteční let, obraťte se prosím na zákaznické centrum na lince +420 284 000 611.

Ostatní podmínky platí dle zakoupeného cenového balíčku. Všechny služby zakoupené v rámci původního termínu budou převedeny na nově vybraný termín s výjimkou služeb poskytovaných našimi partnery (pojištění, rezervace hotelu, rezervace auta).

Bude-li vás zajímat jakákoli další informace, kterou jste zde nenašli, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více zde

Na Tenerife a do Egypta dvakrát týdně!

Od února navyšujeme počet letů na kanárské Tenerife a do Hurghady a Marsa Alam v Egyptě! Každý týden tak můžete vybírat již z více než 10 letů, které z Prahy míří na pláže v Egyptě, Portugalsku, Španělsku a na Kanárských ostrovech.

Letenky na jaro a léto 2021 v prodeji!

Od dubna do Valencie a na Sardinii, od května do Splitu! A nejen tam.

Více zde

Poleťte s námi již do více než 20 destinací!

Cestovní omezení se postupně uvolňují a vy se tak s námi z Prahy můžete vydat již do 16 destinací v 6 zemích.

Více zde

Od 25. 6. denně do Splitu, od července do dalších 15 destinací!

V prvním červencovém týdnu obnovujeme lety z Prahy do 15 destinací!

Více zde

Smartwings Group obnovují další letecká spojení nejen do Středomoří, novinkou je pravidelná linka ČSA na Heathrow

Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Úplnou novinkou bude od 25. června pravidelná linka ČSA z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow, kam budou České aerolinie létat z Prahy denně.

Více zde

Smartwings znovu úspěšně absolvovala mezinárodní provozně bezpečnostní audit IOSA

Letecká společnost Smartwings znovu úspěšně absolvovala přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA.

Více zde

Smartwings Group uskutečnila další repatriační lety

Smartwings Group vypravila o víkendu další speciální lety pro MZV ČR za účelem repatriace českých občanů ze zahraničí zpět do ČR. V neděli 29. 3. v podvečer přistálo na letišti Václava Havla Praha letadlo Smartwings s repatriovanými českými občany z Peru a Mexika. Další letoun společnosti dopraví české občany zpět do ČR z Kanady a Dominikánské republiky v pondělí 30. 3. 2020.

Více zde

Letadlo Smartwings přivezlo z Číny potřebný zdravotnický materiál

Dnes 24. 3. 2020 v 01:30 hod. přistálo na letišti Václava Havla Praha další letadlo Smartwings Group, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál - 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů.

Více zde

Dočasné pozastavení letů z/do ČR v důsledku vyhlášení nouzového stavu vládou ČR

S účinností od 16. 3. 2020 na základě opatření provedených vládou České republiky k zákazu cestování českých občanů do zahraničí a zákazu vstupu cizinců bez trvalého či přechodného pobytu na území ČR pozastavujeme po dobu trvání tohoto opatření všechna letecká spojení z/do České republiky.
Cestující z dotčených letů jsou o možnostech dalšího postupu informováni e-mailem ze strany dopravce nebo prodejců letenek.

Letenky na letní sezónu 2020 v prodeji

Již nyní si na letní sezónu 2020 můžete zakoupit letenky do desítek destinací po celé Evropě:

Více zde

Do Petrohradu nově na bezplatné e-vízum

Od 1. 10. 2019 je možné cestovat do Petrohradu a Leningradské oblasti na zjednodušené e-vízum, které je zdarma. Z Prahy do Petrohradu můžete se Smartwings letět každý den. Více informací naleznete na visa.kdmid.ru.

Smartwings.com je v novém!

Webové stránky Smartwings mají od pondělí 29. 4. 2019 novou podobu. Kromě modernější tváře přinášejí přehlednější a uživatelsky příjemnější strukturu, která zákazníkům umožní snadnější orientaci a především hladší nákup letenek a doplňkových služeb.

Věříme, že nový web přispěje ke zvýšení spokojenosti s našimi službami.

Pro zákazníky hledající nejlevnější cenovou nabídku Smartwings nově nabízí možnost cestovat pouze s kabinovým zavazadlem

Na letech od 31. března zavádí Smartwings pro cestovní třídu Economy tři nové cenové balíčky LITE, PLUS, FLEX na principu tzv. Branded Fares.

Více zde

Smartwings přichází od 1. března s novou nabídkou palubního občerstvení BUY-ON-BOARD

Od března 2019 nabízíme na linkách Smartwings směřujících z a do Prahy novou skladbu palubního občerstvení BUY-ON-BOARD, které jsme pro Vás rozšířili a ještě více vylepšili. Během Vašeho letu si můžete vybírat ze široké nabídky produktů a ochutnat teplý francouzský quiche, španělské tapas s olivami, sladký donut, prémiová vína a řadu dalších výběrových produktů. Vybrat si můžete také z několika variant zvýhodněných menu. Kompletní nabídku palubního občerstvení BUY-ON-BOARD naleznete zde.

Letenky na sezónu 2019 v prodeji

Smartwings vychází vstříc svým klientům a umožňuje již nyní nákup letenek na letní sezónu 2019 do destinací - Málaga, Palma de Mallorka, Valencie, Dubrovník, Split, Londýn. Letenky je možné zakoupit na www.smartwings.com a v IATA cestovních kancelářích.

Smartwings přináší svým klientům aplikaci Smart Flights

Mějte přehled svých letů vždy při sobě nebo se jednoduše odbavte on-line. Aplikace Smart Flights je prozatím dostupná pro zařízení se systémem Android a stáhnout ji lze v obchodu Google Play.