Kdy a kde se odbavím?

Prosíme, předejte k odbavení všechna zavazadla, která nesplňují limity pro přepravu v kabině cestujících. Překročení limitů kabinových zavazadel a osobních tašek není z kapacitních důvodů povoleno. Za jejich odbavení v odletové bráně bude účtován příplatek dle ceníku.

Letištní odbavovací přepážka se otevírá 2,5 hodiny před plánovaným odletem a uzavírá 40 minut před plánovaným odletem.

U letů z Tel Avivu a Marsa Alam se přepážka otevírá 3 hodiny před odletem. U letů z Dubaje, Tel Avivu a letů delších než 5000 km se přepážka uzavírá 60 minut před odletem.

Online odbavení se otevírá 30 hodin před plánovaným odletem a končí 60 minut před plánovaným odletem. Služba je dostupná pouze pro cestující pravidelných letů Smartwings v číselném rozmezí QS0001-1261, QS1300-1999, QS2012-2017, QS2036-2041 a letů partnerských dopravců operovaných touto společností na uvedených letech. V současné době je dostupná na odlety z Tel Avivu (TLV), Londýna (LHR), Nice (NCE), Olbie (OLB), Málagy (AGP), Valencie (VLC), Almeríe (LEI), Palma de Mallorcy (PMI), Menorcy (MAH), Ibizy (IBZ), Lamezia Terme (SUF), Cagliari (CAG), Katánie (CTA), Neapole (NAP), Moskvy (SVO), Petrohradu (LED), Rostova (ROV), Kazaně (KZN) Larnaky (LCA), Korfu (CFU), Heraklionu (HER), Rhodosu (RHO), Zakynthosu (ZTH), Kosu (KGS), Chanie (CHQ), Soluně (SKG), Prevezy (PVK), Kefalonie (EFL), Kavaly (KVA), Karpathosu (AOK), Samosu (SMI), Santorini (JTR), Hurghady (HRG), Marsa Alam (RMF), Bratislavy (BTS), Ostravy (OSR), Brna (BRQ), Las Palmas (LPA), Fuerteventury (FUE), Lanzarote (ACE), Tenerife (TFS) a Prahy (PRG). Upozorňujeme, že pro odlety z Moskvy (SVO), Petrohradu (LED), Rostova (ROV) a Kazaně (KZN) je cestující povinen mít palubní vstupenku vytištěnou, jelikož mobilní formát není letištními autoritami akceptován. V případě odletů z Hurghady (HRG), Marsa Alam (RMF) a Samary (KUF) letištní autority neakceptují žádnou verzi palubní vstupenky z online odbavení a cestující se musí vždy dostavit k odbavovací přepážce na letišti, kde mu bude palubní vstupenka vytištěna.

Online odbavení nelze aplikovat pro cestující bez čísla elektronické letenky a cestující vyžadující speciální asistenci na letišti. Po úspěšném provedení online odbavení obdrží cestující potvrzující e-mail obsahující palubní vstupenku. Nemá-li cestující žádné zavazadlo k odbavení, může na jejím základě projít přímo do letištního odletového východu. V opačném případě musí kontaktovat letištní odbavovací přepážku, nebo přepážku „baggage drop-off“, kde nechá své zavazadlo nejprve odbavit. Odbavit online se můžete zde.

V ojedinělých případech může být cestující vyzván, aby se po svém online odbavení nejprve dostavil na letištní odbavovací přepážku ke kontrole cestovních dokladů. Je-li služba online odbavení z jakéhokoliv důvodu nedostupná, musí se cestující odbavit na letištní odbavovací přepážce.