O Smartwings

Smartwings je největší českou leteckou společností a jeden z nejrychleji rostoucích leteckých dopravců ve střední Evropě patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Většinu letů operuje ve spolupráci (code share) s Czech Airlines, které jsou také součástí Smartwings Group. Smartwings patří k nejvýznamnějším hráčům charterové letecké přepravy v regionu střední Evropy. Kromě České republiky provozuje lety z mnoha letišť ve Francii, Polsku, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech. Na charterových letech Smartwings přepravuje nejen klienty cestovních kanceláří, lety si pravidelně objednávají také renomované mezinárodní firmy, světové, humanitární a sportovní organizace. Smartwings je členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA a držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit) představující nejpokročilejší standardy provozní bezpečnosti a kvality v letecké přepravě. Letadla Smartwings ročně přistávají na více než 400 letištích po celém světě.

Logo IATA

Sídlo Smartwings je v Praze.

Smartwings Group zahrnuje osm společností a v rámci letecké přepravy koncern využívá dvou obchodních značek Smartwings a ČSA. 

Naše filosofie

Smartwings usiluje o to být první volbou leteckých cestovatelů. Cílem Smartwings je dopravit klienty bezpečně a spolehlivě do center nejen po Evropě za příznivou cenu.

Bezpečnost

Létání je věc důvěry a bezpečnost je parametrem, na který klade Smartwings Group největší důraz. Smartwings je certifikována jako letecký dopravce pro pravidelnou i charterovou obchodní dopravu cestujících i nákladů podle pravidel Evropské unie. Společnost také splnila náročné požadavky FAA - Federálního úřadu pro letectví USA a získala povolení provádět leteckou obchodní dopravu do a z USA. Smartwings opakovaně úspěšně absolvovala přísný bezpečnostní audit mezinárodní letecké organizace IATA (International Air Transport Association). Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu a letecké společnosti zapojené do programu musí prokázat splnění nejpřísnějších mezinárodních standardů.

Naši zaměstnanci

Na palubách letadel se na vás těší náš vyškolený personál. Ten pečlivě dbá o vaši bezpečnost a pohodlí během letu. Pro Smartwings létají zkušení a výborně vycvičení piloti, jejichž výcvik a přezkušování probíhá plně v souladu s přísnými pravidly Evropské unie ve výcvikových střediscích na komplexních letových simulátorech, a to nejen v ČR, ale také v dalších zemích Evropské unie. Na základě výcviku získali piloti společnosti Smartwings oprávnění provádět lety v Evropě, Africe, Severní i Jižní Americe, na Blízký a Střední Východ a do zemí jihovýchodní Asie.

Naši zaměstnanci