Ombudsman

Vážení zákazníci,

jelikož máme dlouhodobě zájem na předcházení vzniku nežádoucích situací a na smírném řešení případných sporů, rádi bychom Vás informovali, že počínaje 15.12.2018 funguje v rámci skupiny Smartwings Group korporátní ochránce práv – ombudsman, na kterého se můžete obracet především v záležitostech bezpečnosti letového provozu a vyřizování reklamací, žádostí nebo stížností, pokud máte z jakéhokoliv důvodu pocit, že společnost Smartwings, a.s. či kterákoliv jiná společnost ze skupiny Smartwings Group nesprávně či nedostatečně vyřídila Váš podnět, stížnost, reklamaci či jiné podání.

Ombudsmanem skupiny Smartwings Group je nezávislý advokát Mgr. Vojtěch Lažanský, který sídlí v Praze 1 v ulici Na Příkopě 1047/17. Ombudsman není zaměstnancem žádné ze společností skupiny Smartwings Group a při výkonu své působnosti podléhá pouze akcionářům společnosti Smartwings, a.s. V rámci svého působení je ombudsman vázán právními předpisy, etickými pravidly, jež jsou právními předpisy označována jako dobré mravy, a zásadami poctivého jednání. Pokud ombudsmanovi sdělíte, že si přejete zůstat coby oznamovatelé v anonymitě, je ombudsman povinen tento Váš požadavek důsledně respektovat a neprozradit nikomu Vaši identitu. Takové postavení ombudsmanovi umožňuje opravdu důsledné prověření záležitosti, se kterou se na něj obrátíte, i nalezení odpovídajícího řešení. Principy působení ombudsmana lze shrnout v těchto slovech: kompetence – důvěryhodnost – efektivita – obezřetnost – slušnost – dostupnost.

Služby ombudsmana Vám jsou k dispozici samozřejmě bezplatně. Podrobná pravidla působení ombudsmana i veškeré jeho kontaktní údaje naleznete na webových stránkách společností skupiny Smartwings Group.


Ke stažení:

  • Pravidla působení korporátního ochránce práv (ombudsmana) skupiny Smartwings Group (pdf, 690,1 kB)
  • Rules Governing the Activities of the Smartwings Group Ombudsman (pdf, 683,0 kB)
  • Kontakt Mgr. Vojtěch Lažanský, Na Příkopě 1047/17, Praha 1, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.