Kolik mohu přepravit zavazadel?

Počet a hmotnost zavazadel započítaných v ceně letenky se mohou lišit dle zakoupeného cenového balíčku.

Cenový balíčekOdbavené zavazadloPříruční zavazadloOsobní taška
Lite Ne 1 x 8 kg Ne
Plus 1 x 23 kg 1 x 8 kg 1x 3 kg
Flex 1 x 23 kg 1 x 8 kg 1x 3 kg
Business 2 x 32 kg 2 x 8 kg 1x 3 kg

Odbaveným zavazadlem se rozumí zapsané zavazadlo přepravované v nákladovém prostoru letadla. Překročení bezplatných limitů odbavených zavazadel je zpoplatněno dle ceníku dopravce. Z technických důvodů nesmí žádné zapsané zavazadlo překročit hmotnost 32 kg a maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček.

Kabinovým zavazadlem se rozumí nezapsané zavazadlo o rozměrech max. 55x45x25 cm a hmotnosti do 8 kg nebo hudební nástroj, jehož hmotnost nepřesahuje 8 kg, délka 90 cm, šířka 35 cm a hloubka 20 cm (uvedené údaje jsou včetně obalu).

V případě potřeby si cestující mohou vzít na palubu také berle či ortopedické podpěrné přístroje nebo složitelný invalidní vozík, který bude přeložen do nákladového prostoru.

Osobní taškou se rozumí např. dámská kabelka či lap top o rozměrech max. 40x30x15 cm a hmotnosti do 3 kg.

Překročení limitů kabinových zavazadel a osobních tašek není z kapacitních důvodů povoleno. Za jejich odbavení v odletové bráně bude účtován příplatek dle ceníku.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Kabinová zavazadla a osobní tašky, které překročí povolený počet, rozměry nebo hmotnost, budou přepraveny za poplatek dle ceníku jako zapsaná v zavazadlovém prostoru letadla.

Děti do dvou let věku cestující na klíně dospělého nemají nárok na přepravu zavazadel. Pokud však tarif dospělého cestujícího ve stejné rezervaci zahrnuje odbavené zavazadlo, může dítě do dvou let věku přepravovat jedno odbavené zavazadlo do hmotnosti 10 kg a součtu délky, šířky a výšky maximálně 115 cm.

Ověřit počet zavazadel ve vaší rezervaci a přikoupit další můžete v sekci Moje rezervace. Pokud letíte s cestovní kanceláří, kontaktujte prosím cestovní kancelář.

Kompletní ceník přepravy nadlimitních zavazadel a doplňkových služeb naleznete zde.