Noví členové představenstva Smartwings, a.s.

Valná hromada společnosti Smartwings, a.s. dne 01. 03. 2023 schválila nové složení tříčlenného představenstva.

Novými členy představenstva Smartwings, a.s. se stali Jiří Beneš a Ing. Michal Stašek. V představenstvu společnosti nahradili JUDr. Jiří Šimáně a Ing. Romana Vika, kteří se rozhodli po mnohaletém úspěšném působení ze statutárního orgánu společnosti odejít. Oba odchází poté, co společnost pomohli vyvést, po období covidu, z nepříznivé ekonomické situace a znovu ji vrátit k ziskovému hospodaření.

Cílem provedené změny ve složení představenstva společnosti Smartwings, a.s. je narovnání pozice představenstva a vlastníků společnosti tak, aby odpovídala standardnímu mezinárodnímu uspořádání manažersko-vlastnické struktury a umožnila správu a řízení společnosti při rozdělení výkonné a vlastnické funkce.
Ing. Jiří Jurán, MBA, dosavadní člen představenstva Smartwings, a.s., byl zvolen předsedou představenstva společnosti.

Jiří Beneš působí ve Smartwings, a.s. více než 11 let a má odpovědnost za vedení dceřiné společnosti Smartwings Poland. Od roku 2014 je jednatelem a členem představenstva Smartwings Poland. Má rozsáhlé zkušenosti z letectví, kde od roku 1992 postupně prošel různými pozicemi.
Ing. Michal Stašek působí ve Smartwings, a.s. 7 rokem jako finanční manažer. Do Smartwings, a.s. přišel v roce 2016 ze společnosti Čedok, a.s., kde zastával stejnou pozici.