Od 5. března 2021 na paluby letadel Smartwings a Českých aerolinií jen s negativním výsledkem antigenního nebo RT-PCR testu

2. března 2021
Smartwings a České aerolinie zavádějí další nové opatření na palubách svých letadel, aby cestování letadlem bylo i nadále bezpečné. S účinností od pátku 5. března 2021 bude možné vstupovat na paluby letadel Smartwings a Českých aerolinií mířících z/do ČR jen s písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu. Výsledek antigenního testu nesmí být starší než 24 hodin a výsledek RT-PCR testu nesmí být starší než 72 hodin před nástupem na palubu letadla. I nadále musí cestující splňovat veškeré podmínky pro vstup do dané země.

Více zde

Po 23 měsících opět s cestujícími. Aerolinky Smartwings vrátily Boeing 737 MAX do komerčního provozu.

25. února 2021
Letecká společnost Smartwings obnovila lety strojem Boeing 737 MAX 8. První letadlo 737 MAX bylo nasazeno na dnešní odpolední linku Smartwings QS1152 do španělské Málagy. Jednalo se o první komerční let s cestujícími od března 2019, kdy letouny Boeing 737 MAX byly globálně uzemněny. Před samotným letem letadlo prošlo požadovanými úpravami a kontrolami a společnost uskutečnila ověřovací let bez cestujících. Smartwings má ve flotile celkem 7 letadel Boeing 737 MAX 8 a do začátku letní sezóny chce postupně uvést do provozu dalších 6 letadel tohoto typu.

Více zde

Společnost Smartwings spustila prodej letenek do dalších 23 letních destinací, v létě plánuje provozovat z českých letišť více než 400 letů týdně

17. února 2021
Letecká společnost Smartwings spustila prodej letenek do 23 letních destinací v Itálii, Španělsku, Turecku, Bulharsku, Albánii a na Kypru. Již dříve byl spuštěn prodej letenek do španělské Valencie, na ostrovy Mallorca a Fuerteventura, do chorvatského Splitu a Dubrovníku a do Cagliari na Sardinii.  V letních měsících Smartwings plánují provozovat z českých letišť přes 400 letů týdně.

Více zde

Klienti největších českých cestovních kanceláří budou na dovolenou létat další tři roky se Smartwings

26. ledna 2021
Letecká společnost Smartwings a cestovní kanceláře EXIM Tours a CK FISCHER, členové skupiny DER Touristik Eastern Europe, podepsaly smlouvu na zajišťovaní letecké přepravy na další tři roky. Hodnota kontraktu činí přes 9 miliard korun. Klienty Exim Tours a CK Fischer budou v dalších třech letech dopravovat na dovolenou do 50 destinací v Řecku, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Egyptě, Turecku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Albánii, Kapverdách, SAE či Ománu moderní letadla největšího českého leteckého dopravce. Již na podzim podepsala letecká společnost Smartwings tříletou smlouvu na přepravní služby s CK Blue Style. 

Více zde

Skupina Smartwings Group kvůli pandemii koronaviru přepravila loni 1,8 milionu cestujících, meziročně o 81,5 procenta méně. Na pražském letišti zůstává i nadále největším dopravcem.

12. ledna 2021
Kvůli bezprecedentní situaci v letectví zapříčiněné pandemií koronaviru zaznamenala skupina Smartwings Group v loňském roce propad přepravních výkonů. Na pravidelných linkách a charterových letech pod značkami Smartwings a ČSA přepravila více než 1,3 milionu cestujících, meziročně o 83,7 % méně. Dalších 451 tisíc pasažérů skupina Smartwings přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. Služeb Smartwings Group tak loni využilo 1,8 milionu cestujících (- 81,47 %). Trh letecké dopravy v České republice je podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) nejvíce postiženým evropským trhem pandemií koronaviru a restrikcemi v cestování.

Více zde

Smartwings a České aerolinie dočasně využijí možnost nově zaváděného institutu mimořádného moratoria ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru s cílem dosažení dlouhodobě udržitelného řešení

26. srpna 2020
Společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings, a.s. (Smartwings) a České aerolinie, a.s. (ČSA), podaly dnes u Městského soudu v Praze návrh na vyhlášení mimořádného moratoria v rámci zákona Lex COVID, který zavádí nový institut mimořádného moratoria ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2. Potřeba využití moratoria plyne výhradně z následků způsobených pandemií, která globálně vyvolala největší krizi v historii letectví. Obě společnosti byly před vypuknutím pandemie ziskové a očekává se, že se po jejím pominutí k ziskovosti opětovně vrátí. Vyhlášení mimořádného moratoria tak poskytne Smartwings i ČSA ochranu v době, kdy se příjmy obou firem dramaticky propadly. Společnosti zároveň získají i čas pro navržení a vyjednání dlouhodobě udržitelného řešení, které bude výhodné pro všechny zúčastněné strany, tj. pro věřitele, zaměstnance i cestující.

Více zde

Smartwings spouští o víkendu charterové lety do Tuniska

12. srpna 2020
Letecká společnost Smartwings obnoví od soboty 15. srpna 2020 letecké spojení mezi Českou republikou a Tuniskem.

Týdně bude Smartwings provozovat 13 charterových letů, 12 z Prahy a jeden z Brna. Letadla Smartwings budou přistávat na třech tuniských letištích – Djerba, Enfidha a Monastir. Cesty mezi oběma zeměmi již nekomplikují žádné restrikce, potřeba není test na covid-19 ani karanténa. Charterové lety pro cestovní kanceláře operuje Smartwings kromě Tuniska také do Řecka a Bulharska.

Více zde

Prohlášení Smartwings, a.s. k reportáži CNN Prima NEWS z 2. 7. 2020

3. července 2020
V reakci na nepravdivé informace uveřejněné ve včerejší reportáži CNN Prima NEWS o společnosti Smartwings, a.s. považujeme za nezbytné zdůraznit a znovu zopakovat, že společnost Smartwings, a.s. byla před koronakrizí zdravou firmou a i přes problémy způsobené uzemněním letadel Boeing 737 MAX Smartwings, a.s. vykázala v loňském roce zisk po zdanění ve výši 133,4 milionu korun a celá skupina Smartwings Group dosáhla obratu ve výši 28 miliard korun.

Více zde

Smartwings Group obnovuje spojení do dalších 25 destinací

30. června 2020
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, v červenci obnovují letecké spojení do dalších 25 destinací.

Více zde

Skupina Smartwings Group dnes oznámila Úřadu práce ČR záměr hromadného propouštění

29. června 2020
Letecká skupina Smartwings Group, jejíž součástí jsou společnosti Smartwings a České aerolinie, dnes oznámila Úřadu práce ČR záměr hromadného propouštění. Společnost byla nucena k tomuto kroku přistoupit kvůli špatné situaci v leteckém průmyslu způsobené koronavirem. Redukce počtu zaměstnanců by se mohla dotknout dle vývoje situace až 600 zaměstnanců skupiny Smartwings Group.

Více zde

Prohlášení akcionářů společnosti Smartwings, a.s.

15. června 2020
Akcionáři letecké společnosti Smartwings, a.s., se  důrazně ohrazují proti nepravdivým informacím, které se o nich objevují v médiích a které s neustálou pravidelností šíří někteří politici.

Více zde

Smartwings Group obnovují další letecká spojení nejen do Středomoří, novinkou je pravidelná linka ČSA na Heathrow

28. května 2020
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Úplnou novinkou bude od 25. června pravidelná linka ČSA z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow, kam budou České aerolinie létat z Prahy denně.

Více zde

COVID-19: Letadlo Smartwings Group přivezlo z Malajsie do Budapešti potřebný zdravotnický materiál

29. dubna 2020
Ve středu 29. 4. ve 13:45 hodin přistálo na letišti v Budapešti letadlo Smartwings Group se 17 tunami potřebného zdravotnického materiálu dovezeného z Malajsie. Let si u Smartwings objednalo maďarské Ministerstvo zahraničních věcí.

Více zde

COVID-19: Další letadlo Smartwings Group přivezlo z Číny potřebný zdravotnický materiál

20. dubna 2020
V pondělí 20. 4. v 5:20 hodin přistálo na letišti Václava Havla Praha další letadlo Smartwings Group s potřebným zdravotnickým materiálem.

Více zde

Společnost Smartwings opět úspěšně absolvovala mezinárodní provozně bezpečnostní audit IOSA

9. dubna 2020
Letecká společnost Smartwings opět s úspěchem absolvovala přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA (The International Air Transport Association). Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností. Společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat každé dva roky splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality. Hloubková kontrola prozkoumala 900 provozních parametrů.

Více zde

Smartwings Group se důrazně ohrazuje proti skandálnímu vedení debaty moderátorem Václavem Moravcem v nedělním pořadu ČT, kterým bylo poškozeno její dobré jméno

6. dubna 2020
Společnost Smartwings se ohrazuje proti zcela tendenčnímu vedení diskuse moderátorem v pořadu ČT Otázky Václava Moravce dne 5. dubna 2020, ve kterém moderátor zcela účelově a bez znalostí problematiky globální letecké přepravy a situace koncernu Smartwings poškodil dobré jméno Smartwings Group.

Více zde

COVID-19: Smartwings Group uskutečnila další repatriační lety

29. března 2020
Smartwings Group vypravila o víkendu další speciální lety pro MZV ČR za účelem repatriace českých občanů ze zahraničí zpět do ČR. V neděli 29. 3. v podvečer přistálo na letišti Václava Havla Praha letadlo Smartwings s repatriovanými českými občany z Peru a Mexika. Další letoun společnosti dopraví české občany zpět do ČR z Kanady a Dominikánské republiky v pondělí 30. 3. 2020.

Více zde

COVID-19: Letadlo Smartwings přivezlo z Číny potřebný zdravotnický materiál

24. března 2020
Dnes 24. 3. 2020 v 01:30 hod. přistálo na letišti Václava Havla Praha další letadlo Smartwings Group, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál - 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů. Boeing 737-900 odletěl v pondělí 23. 3. ve 13:15 hod. středoevropského času ze Šanghaje a po technickém mezipřistání v Novosibirsku pokračoval do Prahy. O den dříve přistálo v Praze se zdravotnickým materiálem další z letadel skupiny Smartwings, letadlo ČSA Airbus 319, které přivezlo do ČR 1 milion roušek a další zdravotnický materiál.

Více zde

Smartwings Group ruší po dobu vládního opatření všechny lety z/do ČR a uzemní až 23 letadel

13. března 2020
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, na základě opatření provedených vládou ČR k zákazu cestování českých občanů do zahraničí a zákazu vstupu cizinců bez trvalého či přechodného pobytu na území ČR, přerušují po dobu trvání tohoto opatření všechna letecká spojení z/do ČR a až 50 % své flotily je skupina nucena uzemnit. Dalších sedm letadel typu Boeing 737 MAX8 má Smartwings Group uzemněno již rok z důvodu jejich globálního zákazu.

Více zde

COVID-19: Smartwings a České aerolinie umožňují bezplatnou změnu termínu

12. března 2020
Smartwings a České aerolinie nově umožnují bezplatnou změnu termínu cesty u stávajících a nových individuálních rezervací.

Více zde

COVID-19: Přerušení leteckého spojení Praha - Tel Aviv

10. března 2020
Letecká společnost Smartwings pozastavuje počínaje dnešním dnem do 31. března 2020 pravidelné letecké spojení z Prahy do Tel Avivu (Izrael).

Více zde

COVID-19: Smartwings Group přijala soubor opatření a zavádí úsporný program

6. března 2020
Skupina Smartwings, jejíž součástí jsou letecké společnosti Smartwings a České aerolinie, zavádí v důsledku mimořádné situace způsobené epidemií onemocnění COVID-19 úsporný program a přistupuje k následujícím opatřením s cílem čelit ekonomickému dopadu na společnosti Smartwings Group a zabránit větším škodám.

Více zde