Smartwings zařadily do flotily již devátý Boeing 737 MAX, další čtyři nová letadla 737 MAX přibudou v příštím roce

14. prosince 2023
Letecká společnost Smartwings rozšířila svoji flotilu o další nový letoun Boeing 737-8 MAX. Jde již o deváté letadlo tohoto typu ve flotile Smartwings. Moderní letoun v barvách Smartwings s imatrikulační značkou OK-SWJ přistál dnes dopoledne na Letišti Václava Havla poté, co ze Seattle do Prahy při dodávacím letu od výrobce urazil více než osm a půl tisíce kilometrů bez mezipřistání. Další 4 nová letadla 737 MAX by měla společnost Smartwings převzít v příštím roce.

Více zde

Smartwings otevřou novou pravidelnou linku Praha - Atény

30. listopadu 2023
Letecká společnost Smartwings rozšiřuje svou síť destinací a na léto 2024 přichází již se třetí novinkou. Od 31. května 2024 společnost zahájí pravidelné letecké spojení mezi Prahou a řeckými Aténami. Do hlavního města Řecka budou Smartwings létat dvakrát týdně, v pondělí a pátek. Atény jsou již 13 řeckou destinací, kam budou pravidelné linky Smartwings během letního letového řádu 2024 směřovat.

Více zde

Smartwings otevře příští léto pravidelnou linku z Prahy do Brindisi

26. října 2023
Letecká společnost Smartwings rozšiřuje svou síť destinací a přichází na léto 2024 s další novinkou. Od 3. června 2024 společnost zahájí pravidelné letecké spojení mezi Prahou a italským Brindisi. Linka bude provozována dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací a kromě Brindisi bude možné během letního letového řádu 2024 letět se Smartwings pravidelnými linkami tradičně také do Lamezia Terme, Olbie a Cagliari na Sardinii nebo Katánie na Sicílii.

Více zde

Smartwings loni zdvojnásobily tržby a pokračují v úspěšné restrukturalizaci

17. září 2023
Tržby letecké společnosti Smartwings, a.s. se v loňském roce zdvojnásobily a dosáhly celkové výše 19,3 miliardy korun.
Oproti roku 2021, kdy tržby z prodeje služeb činily 8,2 miliardy korun, jde o nárůst o 11,1 miliardy, tedy na 234,50 procenta roku předchozího. Provozní výsledek hospodaření loni vzrostl na 766,3 milionů korun, meziročně o 1,79 procenta. Společnost v roce 2022 zaznamenala také výrazný růst přepravních výkonů.

Více zde

Smartwings otevře příští léto pravidelnou linku z Prahy na Azorské ostrovy

14. září 2023
Přímé lety Praha – Ponta Delgada od dubna 2024.
Letecká společnost Smartwings zařadila do své nabídky na příští léto další atraktivní destinaci. Od 26. dubna 2024 zahájí přímé lety z Prahy na letiště Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Pravidelná linka bude provozována dvakrát týdně, v úterý a pátek. Dostat se přímým letem bez přestupů z Prahy na Azorské ostrovy v Atlantiku bylo doposud nemožné.

Více zde

Smartwings otevírá novou pravidelnou linku z Prahy do Káhiry

29. srpna 2023
Letecká společnost Smartwings zařadila do své podzimní nabídky další novinku. Od 20. prosince zahájí pravidelné přímé lety z Prahy do Káhiry, hlavního města Egypta. Linka bude provozována dvakrát týdně. Káhira je již sedmou destinací Smartwings v Egyptě vedle Hurghady, Marsa Alam, Sharm Al Sheikhu, Al Alamainu, Taby a Marsa Matrouh.

Více zde

Smartwings zařadily do flotily osmý Boeing 737 MAX, dalších 5 nových letadel přibude v následujících měsících

5. května 2023
Na provoz rušné letní sezóny Smartwings nasadí 53 letadel.
Letecká společnost Smartwings dnes zařadila do své flotily již osmý Boeing 737-8 MAX. Nový moderní letoun v barvách Smartwings s imatrikulační značkou OK-SWH přistál ráno na pražském letišti poté, co absolvoval deseti hodinový přímý let z amerického Seattlu. Dalších 5 nových letadel 737 MAX převezme společnost Smartwings v následujících měsících. Jeden stroj ještě během letní sezóny v srpnu, další čtyři nová letadla společnost zařadí v první polovině roku 2024 (leden, únor, duben).

Více zde

Noví členové představenstva Smartwings, a.s.

Valná hromada společnosti Smartwings, a.s. dne 01. 03. 2023 schválila nové složení tříčlenného představenstva.

Více zde

Smartwings loni přepravily 5,2 milionu cestujících, meziročně více než dvojnásobek

10. ledna 2023
Letecká společnost Smartwings loni přepravila na pravidelných linkách a charterových letech 5,2 milionu cestujících. Předloni to bylo 2,5 milionu pasažérů, jde tak o meziroční nárůst o více než dvojnásobek. Smartwings loni provozovaly lety z České republiky a ze svých zahraničních základen v Polsku, na Slovensku, Maďarsku, Francii a na Kanárských ostrovech. Dalších 849 tisíc cestujících pak společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce.

Více zde

Smartwings dnes zahájily přímé lety z Bratislavy do Dubaje

26. října 2022
Letecká společnost Smartwings dnes zahájila přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 2x týdně moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Kromě letů do Dubaje bude letecká společnost Smartwings během zimní sezony provozovat z bratislavského letiště také charterové lety do Ománu (až 2x týdně), do Senegalu (1x týdně), na Kapverdy (1x týdně) a na Zanzibar (1x týdně).

Více zde

Smartwings se opět staly vítězem výběrového řízení na pronájem letadel Boeing 737NG s posádkami, které vyhlásila letecká společnost flydubai

14. října 2022
Smartwings a flydubai uzavřely nový kontrakt o pronájmu letounů s posádkou.
Letecké společnosti Smartwings a flydubai uzavřely novou smlouvu o pronájmu čtyř letadel Boeing 737-800 nové generace na období od 17. listopadu 2022 do 16. ledna 2023.

Více zde

Smartwings přepravily za devět měsíců 4,6 milionu cestujících, meziročně o 120 % více

12. října 2022
Letecká společnost Smartwings za devět měsíců letošního roku přepravila na svých letech téměř 4,6 milionu cestujících, o 2,5 milionu více než za stejné období loni. Meziročně jde o 120% nárůst. Od ledna do září společnost vypravila přes 29 tisíc letů (+ 92 %). Lety Smartwings provozovaly nejen z ČR, ale také z 8 zahraničních základen v 7 zemích.

Více zde

Smartwings Group během Velikonoc vypraví přes 300 letů

13. dubna 2022
Letecké společnosti Smartwings a České aerolinie ruší od čtvrteční půlnoci (14. dubna 2022) na všech svých letech z/do ČR povinné respirátory. Obě společnosti k tomuto kroku přistoupily v souvislosti se zrušením zákonné povinnosti používat ochranu úst a nosu ve veřejné dopravě v ČR. 

Více zde

Smartwings a Eurowings zahájily code-share spolupráci

21. března 2022
Česká letecká společnost Smartwings a německá letecká společnost Eurowings ze skupiny Lufthansa zahájily první fázi spolupráce v oblasti codesharingu (sdílení kódů). Smartwings nově od dnešního dne 21. března 2022 umisťuje svůj kód na linky Eurowings provozované z Prahy a zpět do 16 destinací: Kolína nad Rýnem, Hamburgu, Düsseldorfu, Bristolu, Birminghamu, Kodaně, Barcelony, Atén, Larnaky, Heraklionu, Málagy, Alicante, Stockholmu, Fara, Říma a na Mallorku. Díky této spolupráci mohou zákazníci Smartwings těžit z dalších nových přímých spojení do širokého portfolia destinací po celé Evropě.

Více zde

Smartwings přistály jako první na světě s Boeingem 737 MAX na Antarktidě

26. ledna 2022
Letecká společnost Smartwings přistála s letounem Boeing 737 MAX 8 v Antarktidě. Přistání na Troll Airfield v severním cípu Antarktidy se uskutečnilo 26. ledna 2022 a stroj tohoto typu zde přistál vůbec poprvé. Let si objednala společnost Aircontact pro dopravu členů Norského polárního institutu na jejich základnu. Výzkumná stanice Troll Research Station provozovaná Norským polárním institutem se nachází 235 kilometrů od moře ve východní části Pobřeží princezny Marthy v Zemi královny Maud v Antarktidě a věnuje se monitorování životního prostředí a klimatu, vědeckému výzkumu a mapování. Samotná vzletová a přistávací dráha je vybudovaná na ledovci v nadmořské výšce 1232 metrů.

Více zde

Služeb Smartwings loni využilo přes 2,7 milionu cestujících, na svých letech přepravily třikrát více pasažérů

13. ledna 2022
Letecká společnost Smartwings loni přepravila na pravidelných linkách a charterových letech více než 2,5 milionu (2 529 611) cestujících, meziročně o 199 % více. Dalších 159 tisíc cestujících společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. Služeb letecké společnosti Smartwings v ČR a zahraničí tak loni využilo více než 2,7 milionu cestujících (2 716 299). Nejvíce cestujících, 1,55 milionu, přepravily Smartwings z/do České republiky (+ 221,5 %). Přes 981 tisíc pasažérů pak na letech provozovaných ze zahraničních bází, kde Smartwings také působí. Kromě České republiky Smartwings lety provozovaly z letišť v Polsku, Francii, Německu, Izraeli, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Více zde

I přes bezprecedentní rok 2020 Smartwings koronavirovou krizi zvládly a pokračují v úspěšné restrukturalizaci

30. prosince 2021
Kvůli dopadům pandemie Covid-19 zaznamenala společnost Smartwings, a. s. za rok 2020 pokles počtu přepravených cestujících o 84% a ztrátu tržeb ve výši 13,8 miliardy korun. To spolu se znehodnocením finanční investice do společnosti České aerolinie a.s. vyústilo ve ztrátu 2,5 miliardy korun. Společnost se v roce 2020 také potýkala se silně negativními dopady do hospodaření v souvislosti s uzemněnými letadly Boeing 737 MAX. V roce 2019 přitom společnost vykázala zisk ve výši 133,4 milionu korun a tržby společnosti dosáhly 18,2 miliardy korun. Smartwings byly do koronakrize dlouhodobě ziskovou společností a jeden z nejrychleji rostoucích leteckých dopravců ve střední Evropě. V současné době společnost prochází úspěšnou restrukturalizací.

Více zde

Smartwings získaly další kontrakty v zahraničí. 6 letadel bude mít základnu v Izraeli a 3 stroje v USA.

8. listopadu 2021
Společnosti Smartwings se podařilo získat v zahraničí kontrakty na využití svých letadel přes zimu. Největší český letecký dopravce uspěl ve výběrových řízení na pronájem letadel typu Boeing 737-800 s posádkami u dvou izraelských leteckých společností Israir Airlines a Arkia, a u americké letecké společnosti Swift Air. V Izraeli tak bude mít v zimě základnu 6 letadel Smartwings. Další tři letadla míří v rámci tzv. ACMI (Aircraft Crew Maintenance Insurance) kontraktu do USA.

Více zde

Eurowings spolupracují se Smartwings

1. listopadu 2021
Největší německý prázdninový letecký dopravce Eurowings nově spolupracuje s největší českou leteckou společností Smartwings. Obě letecké společnosti uzavřely dohodu o codesharingu - spolupráci při nabídce letů zákazníkům. Vybraná spojení Eurowings z nové základny v Praze bude pod svými čísly letů nabízet také společnost Smartwings, prodávat je na smartwings.com i prostřednictvím svých dalších prodejních kanálů. Zákazníci Smartwings tak budou těžit z rostoucího počtu přímých spojení, které Eurowings, člen skupiny Lufthansa, nabídnou z české metropole. Úspěšně se tak obnovuje řada přímých spojení do atraktivních destinací v Evropě, které Praha během koronavirové krize ztratila.

Více zde

Smartwings obnovily linku do Dubaje, létat budou denně

20. října 2021
Letecká společnost Smartwings zařadila do své podzimní nabídky další atraktivní destinaci. Společnost dnes obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX. Spojené arabské emiráty jsou od 18. října 2021 nově zařazeny na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy.

Více zde

Smartwings začaly létat na největší londýnské letiště Heathrow

30. září 2021
Letecká společnost Smartwings zařadila do své podzimní nabídky další novou destinaci. Od dnešního dne 30. září společnost začala provozovat pravidelné lety z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow. Do Londýna bude Smartwings létat čtyřikrát týdně a od zimního letového řádu denně. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje v SAE, kam nabídne lety rovněž denně.

Více zde

Smartwings bude i nadále zajišťovat leteckou dopravu pro CK Čedok

23. září 2021
Letecká společnost Smartwings a cestovní kancelář Čedok, jedna z největších českých cestovních kanceláří, podepsaly smlouvu na zajišťování letecké dopravy na další rok. Od listopadu tak budou klienty CK Čedok dopravovat i nadále na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Madeiru a desítek dalších destinací nejen v Evropě, moderní letadla největšího českého leteckého dopravce.

Více zde

Smartwings získaly v zahraničí další kontrakty

21. září 2021
Letecká společnost Smartwings se v zahraničí opět stala vítězem výběrových řízení na zajišťování letecké přepravy. Pro dva významné zahraniční touroperátory bude Smartwings od poloviny října do konce dubna 2022 zajišťovat letecká spojení z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací. Z Las Palmas bude Smartwings létat do Helsinek (1x týdně), Bělehradu (1x týdně), Talinu (1x týdně), Sofie (1x týdně) a norských měst Bodø a Tromsø (1x týdně). Nedávno Smartwings získaly nový kontrakt na leteckou dopravu pro německé cestovní kanceláře.

Více zde

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

14. září 2021
Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Smartwings v současné době provozují letecká spojení z Bratislavy a Košic do destinací v Řecku, Turecku a Egyptě.

Více zde

Smartwings obnoví linku do Dubaje, bude létat denně

28. července 2021
Letecká skupina Smartwings dále posiluje na pražském letišti, kde nyní nabízí letecká spojení do téměř 60 destinací. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den.

Více zde

Smartwings zahájily novou linku do francouzského Nice

1. července 2021
Letecká společnost Smartwings dnes zahájila provoz nového leteckého spojení z Prahy do francouzského města Nice. Přímým letem do proslulého letoviska Francouzské riviéry bude možné se Smartwings letět každý čtvrtek a neděli. Kromě Nice dnes Smartwings obnovily také lety do španělské Valencie (2x týdně). V současné době Smartwings létá z Prahy do 51 destinací a do dalších 14 destinací z Brna a Ostravy.

Více zde

Smartwings v červnu obnoví z ČR lety do dalších 27 destinací

1. června 2021
Letecká společnost Smartwings obnoví během června z ČR lety do dalších 27 destinací v Řecku, Itálii, Španělsku, Bulharsku, Chorvatsku, Albánii, Černé Hoře, Turecku, Maroku a na Kypru. Smartwings nyní provozují z ČR pravidelné linky do Splitu, Málagy, na Mallorcu, Krétu, Rhodos, Kos, Korfu, Kanárské ostrovy - Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote, na Madeiru (Funchal), do egypských letovisek Hurghada a Marsa Alam, do Tel Avivu, turecké Antálie a ruského Petrohradu. Charterové lety směřují do destinací v Egyptě, Tunisku a SAE. Jen v prvním červnovém týdnu přidají Smartwings na pravidelných linkách 12 nových destinací.

Více zde

Smartwings plánují od 26. května obnovit lety do Tel Avivu

19. května 2021
Letecká společnost Smartwings plánuje obnovit od 26. května lety do izraelského Tel Avivu, pokud to bezpečnostní situace dovolí. Pravidelná linka Praha - Tel Aviv bude provozována 2x týdně (ve středu a v sobotu), přičemž postupně dojde k navýšení frekvencí letů a od července budou lety do Izraele provozovány 2x denně, sedm dní v týdnu.

Více zde

Smartwings zařadí do své sítě Londýn - Heathrow

4. května 2021
Letecká společnost Smartwings zařadila do své nabídky novou destinaci Londýn. Od 3. června Smartwings zahájí pravidelné lety na největší londýnské letiště Heathrow. Linka Praha - Londýn bude provozována čtyřikrát týdně: ve čtvrtek, pátek, neděli a pondělí. Letenky do Londýna jsou již v prodeji a klienti si je mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií, a rovněž u prodejců letenek.

Více zde

Smartwings zahájily první lety z Brna a Ostravy

2. května 2021
Letecká společnost Smartwings zahájila o tomto víkendu provoz na pravidelných linkách z Brna a Ostravy do egyptských letovisek Hurghada (sobota) a Marsa Alam  (neděle). Během května budou linky operovány zatím 1x týdně. Obnovování provozu se odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Více zde

Smartwings budou během léta provozovat lety ze 6 polských letišť do 28 destinací

20. dubna 2021
Letecká společnost Smartwings nabídne během letní sezóny 2021 lety z 6 polských letišť (Varšava, Katovice, Gdaňsk, Poznaň, Krakov, Vratislav) do celkem 28 destinací převážně ve Středomoří. Smartwings bude z letišť v Polsku v letních měsících provozovat až 80 letů (zpátečních) týdně. V současné době společnost provozuje z Polska (Varšavy a Katovic) letecká spojení na kanárské ostrovy Tenerife a Fuerteventuru, na portugalský ostrov Madeira a do egyptského letoviska Marsa Alam. Smartwings působí na polském trhu již čtrnáctým rokem a patří k nejvýznamnějším hráčům na trhu charterové letecké přepravy.

Více zde

Smartwings začnou létat do francouzského Nice

16. dubna 2021
Letecká společnost Smartwings zařadila do své nabídky další novou destinaci. Od 6. května Smartwings zahájí pravidelné lety z Prahy do francouzského města Nice. Linka bude provozována 2x týdně, vždy ve čtvrtek a neděli. Letenky do Nice jsou již v prodeji a klienti si je mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií (v rámci code-sharové spolupráce), a rovněž u prodejců letenek.

Více zde

Smartwings nově nabídne vouchery za původní letenky ČSA vystavené na lety Smartwings

15. dubna 2021
Letecká společnost Smartwings nově nabídne klientům s původní letenkou ČSA vystavenou na let Smartwings, jejichž let byl v důsledku pandemie koronaviru zrušen, možnost získat voucher na budoucí lety provozované leteckou společností Smartwings. Klienti, kteří dosud nevyužili původní letenku ČSA na nový let, se mohou obrátit na Smartwings a požádat o vystavení voucheru ve stejné hodnotě, v jaké byla zakoupena původní letenka ČSA. Tento voucher lze použít k nákupu nové letenky na jakýkoli pravidelný let provozovaný leteckou společností Smartwings.

Více zde

Smartwings obnovují letecké spojení do Petrohradu

14. dubna 2021
Letecká společnost Smartwings obnovuje od 29. dubna 2021 letecké spojení mezi Prahou a ruským Petrohradem. Pravidelná linka Smartwings do Petrohradu bude provozována 2x týdně, vždy ve čtvrtek a neděli. Letecké spojení do druhého největšího města Ruska bylo přerušeno loni na jaře z důvodu nástupu epidemie koronaviru.  Letenky do Petrohradu jsou již v prodeji a klienti si je mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií (v rámci code-sharové spolupráce), a rovněž u prodejců letenek.

Více zde

Smartwings a ČSA v létě nabízí z českých letišť lety do 74 destinací. Přes Velikonoce Smartwings Group realizuje 111 letů.

1. dubna 2021
Skupina Smartwings Group během velikonočních svátků v období od 1.4. - 5.4.2021 realizuje celkem 111 letů. Z/do Prahy bude vypraveno 88 letů a letadla v barvách Smartwings a ČSA zamíří do 15 destinací. Další více než dvě desítky letů bude Smartwings operovat z Paříže, Varšavy, Katovic a Vilniusu.

Více zde

Restrukturalizační proces Smartwings úspěšně pokračuje, financování společnosti zajištěno

26. března 2021
Letecká společnost Smartwings uzavřela se syndikátem bank vedeným UniCredit Bank úvěrovou smlouvu ve výši 2 miliard korun se splatností šesti let s využitím programu Covid Plus vyhlášeného vládou ČR za účelem zmírnění dopadů pandemie. Smlouva byla uzavřena se čtveřicí bank - UniCredit Bank, Komerční banka, Československá obchodní banka a Česká spořitelna. Poskytovaný úvěr je zajištěn ručením Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP). Za toto ručení uhradí společnost Smartwings společnosti EGAP, tedy státu, odměnu ve výši téměř 200 milionů korun. Součástí transakce je také dohodnutá významná finanční podpora od českých akcionářů, zejména společnosti Unimex Group, bez které by čerpání úvěru od společnosti EGAP nebylo možné. Společností realizovaná restrukturalizační opatření, včetně podpory od leasingových společností, přináší Smartwings dalších cca 5 mld. Kč. Půjčka od společnosti EGAP a tato zmíněná opatření ve svém souhrnu převyšují 7 mld. Kč. Tato částka významně převyšuje splatné závazky společnosti Smartwings a vytváří dostatečnou finanční rezervu pro plnou obnovu letového provozu.

Více zde

Po 23 měsících opět s cestujícími. Aerolinky Smartwings vrátily Boeing 737 MAX do komerčního provozu.

25. února 2021
Letecká společnost Smartwings obnovila lety strojem Boeing 737 MAX 8. První letadlo 737 MAX bylo nasazeno na dnešní odpolední linku Smartwings QS1152 do španělské Málagy. Jednalo se o první komerční let s cestujícími od března 2019, kdy letouny Boeing 737 MAX byly globálně uzemněny. Před samotným letem letadlo prošlo požadovanými úpravami a kontrolami a společnost uskutečnila ověřovací let bez cestujících. Smartwings má ve flotile celkem 7 letadel Boeing 737 MAX 8 a do začátku letní sezóny chce postupně uvést do provozu dalších 6 letadel tohoto typu.

Více zde

Společnost Smartwings spustila prodej letenek do dalších 23 letních destinací, v létě plánuje provozovat z českých letišť více než 400 letů týdně

17. února 2021
Letecká společnost Smartwings spustila prodej letenek do 23 letních destinací v Itálii, Španělsku, Turecku, Bulharsku, Albánii a na Kypru. Již dříve byl spuštěn prodej letenek do španělské Valencie, na ostrovy Mallorca a Fuerteventura, do chorvatského Splitu a Dubrovníku a do Cagliari na Sardinii.  V letních měsících Smartwings plánují provozovat z českých letišť přes 400 letů týdně.

Více zde

Klienti největších českých cestovních kanceláří budou na dovolenou létat další tři roky se Smartwings

26. ledna 2021
Letecká společnost Smartwings a cestovní kanceláře EXIM Tours a CK FISCHER, členové skupiny DER Touristik Eastern Europe, podepsaly smlouvu na zajišťovaní letecké přepravy na další tři roky. Hodnota kontraktu činí přes 9 miliard korun. Klienty Exim Tours a CK Fischer budou v dalších třech letech dopravovat na dovolenou do 50 destinací v Řecku, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Egyptě, Turecku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Albánii, Kapverdách, SAE či Ománu moderní letadla největšího českého leteckého dopravce. Již na podzim podepsala letecká společnost Smartwings tříletou smlouvu na přepravní služby s CK Blue Style. 

Více zde

Skupina Smartwings Group kvůli pandemii koronaviru přepravila loni 1,8 milionu cestujících, meziročně o 81,5 procenta méně. Na pražském letišti zůstává i nadále největším dopravcem.

12. ledna 2021
Kvůli bezprecedentní situaci v letectví zapříčiněné pandemií koronaviru zaznamenala skupina Smartwings Group v loňském roce propad přepravních výkonů. Na pravidelných linkách a charterových letech pod značkami Smartwings a ČSA přepravila více než 1,3 milionu cestujících, meziročně o 83,7 % méně. Dalších 451 tisíc pasažérů skupina Smartwings přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. Služeb Smartwings Group tak loni využilo 1,8 milionu cestujících (- 81,47 %). Trh letecké dopravy v České republice je podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) nejvíce postiženým evropským trhem pandemií koronaviru a restrikcemi v cestování.

Více zde

Smartwings a České aerolinie dočasně využijí možnost nově zaváděného institutu mimořádného moratoria ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru s cílem dosažení dlouhodobě udržitelného řešení

26. srpna 2020
Společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings, a.s. (Smartwings) a České aerolinie, a.s. (ČSA), podaly dnes u Městského soudu v Praze návrh na vyhlášení mimořádného moratoria v rámci zákona Lex COVID, který zavádí nový institut mimořádného moratoria ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2. Potřeba využití moratoria plyne výhradně z následků způsobených pandemií, která globálně vyvolala největší krizi v historii letectví. Obě společnosti byly před vypuknutím pandemie ziskové a očekává se, že se po jejím pominutí k ziskovosti opětovně vrátí. Vyhlášení mimořádného moratoria tak poskytne Smartwings i ČSA ochranu v době, kdy se příjmy obou firem dramaticky propadly. Společnosti zároveň získají i čas pro navržení a vyjednání dlouhodobě udržitelného řešení, které bude výhodné pro všechny zúčastněné strany, tj. pro věřitele, zaměstnance i cestující.

Více zde

Smartwings spouští o víkendu charterové lety do Tuniska

12. srpna 2020
Letecká společnost Smartwings obnoví od soboty 15. srpna 2020 letecké spojení mezi Českou republikou a Tuniskem.

Týdně bude Smartwings provozovat 13 charterových letů, 12 z Prahy a jeden z Brna. Letadla Smartwings budou přistávat na třech tuniských letištích – Djerba, Enfidha a Monastir. Cesty mezi oběma zeměmi již nekomplikují žádné restrikce, potřeba není test na covid-19 ani karanténa. Charterové lety pro cestovní kanceláře operuje Smartwings kromě Tuniska také do Řecka a Bulharska.

Více zde

Prohlášení Smartwings, a.s. k reportáži CNN Prima NEWS z 2. 7. 2020

3. července 2020
V reakci na nepravdivé informace uveřejněné ve včerejší reportáži CNN Prima NEWS o společnosti Smartwings, a.s. považujeme za nezbytné zdůraznit a znovu zopakovat, že společnost Smartwings, a.s. byla před koronakrizí zdravou firmou a i přes problémy způsobené uzemněním letadel Boeing 737 MAX Smartwings, a.s. vykázala v loňském roce zisk po zdanění ve výši 133,4 milionu korun a celá skupina Smartwings Group dosáhla obratu ve výši 28 miliard korun.

Více zde

Smartwings Group obnovuje spojení do dalších 25 destinací

30. června 2020
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, v červenci obnovují letecké spojení do dalších 25 destinací.

Více zde

Skupina Smartwings Group dnes oznámila Úřadu práce ČR záměr hromadného propouštění

29. června 2020
Letecká skupina Smartwings Group, jejíž součástí jsou společnosti Smartwings a České aerolinie, dnes oznámila Úřadu práce ČR záměr hromadného propouštění. Společnost byla nucena k tomuto kroku přistoupit kvůli špatné situaci v leteckém průmyslu způsobené koronavirem. Redukce počtu zaměstnanců by se mohla dotknout dle vývoje situace až 600 zaměstnanců skupiny Smartwings Group.

Více zde

Prohlášení akcionářů společnosti Smartwings, a.s.

15. června 2020
Akcionáři letecké společnosti Smartwings, a.s., se  důrazně ohrazují proti nepravdivým informacím, které se o nich objevují v médiích a které s neustálou pravidelností šíří někteří politici.

Více zde

Smartwings Group obnovují další letecká spojení nejen do Středomoří, novinkou je pravidelná linka ČSA na Heathrow

28. května 2020
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Úplnou novinkou bude od 25. června pravidelná linka ČSA z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow, kam budou České aerolinie létat z Prahy denně.

Více zde

COVID-19: Letadlo Smartwings Group přivezlo z Malajsie do Budapešti potřebný zdravotnický materiál

29. dubna 2020
Ve středu 29. 4. ve 13:45 hodin přistálo na letišti v Budapešti letadlo Smartwings Group se 17 tunami potřebného zdravotnického materiálu dovezeného z Malajsie. Let si u Smartwings objednalo maďarské Ministerstvo zahraničních věcí.

Více zde

COVID-19: Další letadlo Smartwings Group přivezlo z Číny potřebný zdravotnický materiál

20. dubna 2020
V pondělí 20. 4. v 5:20 hodin přistálo na letišti Václava Havla Praha další letadlo Smartwings Group s potřebným zdravotnickým materiálem.

Více zde

Společnost Smartwings opět úspěšně absolvovala mezinárodní provozně bezpečnostní audit IOSA

9. dubna 2020
Letecká společnost Smartwings opět s úspěchem absolvovala přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA (The International Air Transport Association). Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností. Společnosti zapojené do programu IOSA musí prokázat každé dva roky splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality. Hloubková kontrola prozkoumala 900 provozních parametrů.

Více zde

Smartwings Group se důrazně ohrazuje proti skandálnímu vedení debaty moderátorem Václavem Moravcem v nedělním pořadu ČT, kterým bylo poškozeno její dobré jméno

6. dubna 2020
Společnost Smartwings se ohrazuje proti zcela tendenčnímu vedení diskuse moderátorem v pořadu ČT Otázky Václava Moravce dne 5. dubna 2020, ve kterém moderátor zcela účelově a bez znalostí problematiky globální letecké přepravy a situace koncernu Smartwings poškodil dobré jméno Smartwings Group.

Více zde

COVID-19: Smartwings Group uskutečnila další repatriační lety

29. března 2020
Smartwings Group vypravila o víkendu další speciální lety pro MZV ČR za účelem repatriace českých občanů ze zahraničí zpět do ČR. V neděli 29. 3. v podvečer přistálo na letišti Václava Havla Praha letadlo Smartwings s repatriovanými českými občany z Peru a Mexika. Další letoun společnosti dopraví české občany zpět do ČR z Kanady a Dominikánské republiky v pondělí 30. 3. 2020.

Více zde

COVID-19: Letadlo Smartwings přivezlo z Číny potřebný zdravotnický materiál

24. března 2020
Dnes 24. 3. 2020 v 01:30 hod. přistálo na letišti Václava Havla Praha další letadlo Smartwings Group, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál - 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů. Boeing 737-900 odletěl v pondělí 23. 3. ve 13:15 hod. středoevropského času ze Šanghaje a po technickém mezipřistání v Novosibirsku pokračoval do Prahy. O den dříve přistálo v Praze se zdravotnickým materiálem další z letadel skupiny Smartwings, letadlo ČSA Airbus 319, které přivezlo do ČR 1 milion roušek a další zdravotnický materiál.

Více zde

Smartwings Group ruší po dobu vládního opatření všechny lety z/do ČR a uzemní až 23 letadel

13. března 2020
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, na základě opatření provedených vládou ČR k zákazu cestování českých občanů do zahraničí a zákazu vstupu cizinců bez trvalého či přechodného pobytu na území ČR, přerušují po dobu trvání tohoto opatření všechna letecká spojení z/do ČR a až 50 % své flotily je skupina nucena uzemnit. Dalších sedm letadel typu Boeing 737 MAX8 má Smartwings Group uzemněno již rok z důvodu jejich globálního zákazu.

Více zde

COVID-19: Smartwings a České aerolinie umožňují bezplatnou změnu termínu

12. března 2020
Smartwings a České aerolinie nově umožnují bezplatnou změnu termínu cesty u stávajících a nových individuálních rezervací.

Více zde

COVID-19: Přerušení leteckého spojení Praha - Tel Aviv

10. března 2020
Letecká společnost Smartwings pozastavuje počínaje dnešním dnem do 31. března 2020 pravidelné letecké spojení z Prahy do Tel Avivu (Izrael).

Více zde

COVID-19: Smartwings Group přijala soubor opatření a zavádí úsporný program

6. března 2020
Skupina Smartwings, jejíž součástí jsou letecké společnosti Smartwings a České aerolinie, zavádí v důsledku mimořádné situace způsobené epidemií onemocnění COVID-19 úsporný program a přistupuje k následujícím opatřením s cílem čelit ekonomickému dopadu na společnosti Smartwings Group a zabránit větším škodám.

Více zde