Smartwings budou během léta provozovat lety ze 6 polských letišť do 28 destinací

20. dubna 2021
Letecká společnost Smartwings nabídne během letní sezóny 2021 lety z 6 polských letišť (Varšava, Katovice, Gdaňsk, Poznaň, Krakov, Vratislav) do celkem 28 destinací převážně ve Středomoří. Smartwings bude z letišť v Polsku v letních měsících provozovat až 80 letů (zpátečních) týdně. V současné době společnost provozuje z Polska (Varšavy a Katovic) letecká spojení na kanárské ostrovy Tenerife a Fuerteventuru, na portugalský ostrov Madeira a do egyptského letoviska Marsa Alam. Smartwings působí na polském trhu již čtrnáctým rokem a patří k nejvýznamnějším hráčům na trhu charterové letecké přepravy.

Letadla Smartwings budou z Polska během léta směřovat na charterových a pravidelných linkách do 28 destinací v Řecku (Rhodos, Kos, Chania Heraklion, Korfu, Soluň, Kavala, Kalamata, Zakynthos), Španělsku (Málaga, Barcelona, Almería, kanárské ostrovy Fuerteventura a Gran Canaria), Itálii (Olbia, Katánie), Bulharsku (Burgas, Varna), Chorvatsku (Split, Dubrovník), Turecku (Izmir, Antalya, Bordum, Dalaman, Madeira (Funchal), Egyptě (Marsa Alam), Tunisku (Enfidha) a Albanii (Tirana), přičemž do 9 destinací bude Smartwings létat také pravidelnými linkami. Letenky na pravidelné linky Smartwings si mohou klienti koupit na webových stránkách letecké společnosti a u prodejců letenek. Klienti mají také možnost si současně s letenkou zakoupit na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které kryje případy onemocnění COVID-19. Obnovování provozu se odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Pravidelné linky Smartwings (Polsko)

z Varšavy: Málaga, Barcelona, Kalamata, Kos, Chania, Split, Dubrovník, Burgas, Katánie

z Katovic: Barcelona, Chania, Split, Dubrovník, Burgas, Katánie

Během léta plánuje letecká společnost Smartwings provozovat lety nejen z letišť v Polsku, ale také v České republice (76 destinací), na Slovensku, v Maďarsku, Francii a na Kanárských ostrovech. Smartwings patří k nejvýznamnějším společnostem na trhu charterové letecké přepravy v regionu střední Evropy. Kromě pravidelných a charterových letů zajišťuje celou řadu speciálních letů pro různé významné organizace, sportovní kluby, aj.

Již od počátku pandemie onemocnění COVID- 19 zavedla skupina Smartwings Group na palubách svých letadel přísná hygienická opatření. Letadla Smartwings Group jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachycují 99,97 % virů a bakterií a interiér letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších standardů.