Smartwings dnes zahájily přímé lety z Bratislavy do Dubaje

26. října 2022
Letecká společnost Smartwings dnes zahájila přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 2x týdně moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Kromě letů do Dubaje bude letecká společnost Smartwings během zimní sezony provozovat z bratislavského letiště také charterové lety do Ománu (až 2x týdně), do Senegalu (1x týdně), na Kapverdy (1x týdně) a na Zanzibar (1x týdně).

Do Dubaje bude možné se Smartwings letět přímým letem každou středu a neděli s pravidelným odletem z Bratislavy v 11:00 hodin. Zpět z Dubaje (letiště Dubai International) do Bratislavy bude letadlo odlétat ve 20:30 a na bratislavském letišti přistane ve 23:40 hodin.

Letenky si klienti mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a rovněž u prodejců letenek.

„Přímý let z Bratislavy do Dubaje umožní slovenským turistům nejen snadný přístup k této atraktivní destinaci, ale může sloužit také jako přestupní bod pro cesty do Asie, Afriky či Austrálie. Pro naše zákazníky jsme nabídku letů z Bratislavy na letošní zimní sezonu rozšířili i o další exotické destinace,“ říká Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

„Oceňujeme spolupráci se společností Smartwings, která provozuje přímou linku z Bratislavy do Dubaje již druhou sezonu. Je to pozitivní zpráva pro všechny Slováky, kteří rádi letí nebo plánují dovolenou do této oblíbené exotické destinace,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Letiště M. R. Štefánika v Bratislavě Ing. Dušan Keketi.

Během letošní letní sezony provozovaly Smartwings letecké spojení ze 3 slovenských letišť (Bratislava, Košice a Poprad-Tatry) do 25 destinací (Španělsko, Jordánsko, Řecko, Turecko, Kapverdy, Tunisko, Egypt, Bulharsko, Itálie, Kypr).

Letecká společnost Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Společnost dlouhodobě zajišťuje také velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace. Smartwings je opakovaně držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit) představující nejpokročilejší standardy provozní bezpečnosti a kvality v letecké přepravě. Flotila Smartwings Group čítá 42 letadel.

Smartwings Group, jejímiž členy jsou letecké společnosti Smartwings, a.s., Smartwings Poland, Sp. z.o.o., Smartwings Slovakia, s.r.o., Smartwings Hungary, Kft, provozuje lety z České republiky, Slovenska, Polska, Francie, Izraele, Maďarska a Kanárských ostrovů.