Smartwings Group během Velikonoc vypraví přes 300 letů

13. dubna 2022
Letecké společnosti Smartwings a České aerolinie ruší od čtvrteční půlnoci (14. dubna 2022) na všech svých letech z/do ČR povinné respirátory. Obě společnosti k tomuto kroku přistoupily v souvislosti se zrušením zákonné povinnosti používat ochranu úst a nosu ve veřejné dopravě v ČR. 

„Zdraví našich zákazníků a jejich bezpečnost je naší nejvyšší prioritou, proto i nadále doporučujeme mít na palubě letadla nasazenou ochranu úst a nosu,“ říká Petr Čeněk, provozní ředitel Smartwings Group.  

Cesty do zahraničí se nadále řídí vstupními podmínkami cílové země.

Doporučujeme všem cestujícím, aby si před cestou vždy zkontrolovali aktuální vstupní požadavky v cílové destinaci,“ dodává Petr Čeněk, provozní ředitel Smartwings Group.

Návrat do České republiky probíhá již zcela bez omezení a před odletem do ČR není nutné vyplňovat příjezdový formulář nebo předkládat potvrzení o bezinfekčnosti.

Během prodlouženého velikonočního víkendu skupina Smartwings Group vypraví z ČR, Polska, Francie, Slovenska, Maďarska, Izraele, Kanárských ostrovů a Rakouska celkem 319 letů do 60 destinací. Z českých letišť (Praha, Brno, Ostrava) bude realizováno 210 letů, které zamíří do 25 destinací. Například na oblíbené Kanárské ostrovy Smartwings během Velikonoc uskuteční 36 letů z osmi destinací: Prahy, Varšavy, Katovic, Paříže, Nantes, Lyonu, Hamburku a Jersey (Normanské ostrovy).

Letní letový řád Smartwings Group nabízí z Prahy letecká spojení do více než 70 destinací. Pravidelné linky a charterové lety budou provozovány také z regionálních letišť v Brně, Ostravě, Pardubic a Karlových Varů. Lety kromě České republiky bude skupina Smartwings během letního letového řádu provozovat také z 8 zahraničních základen v 7 zemích. V rámci nově uzavřeného kontraktu bude Smartwings v následujících měsících provozovat lety také z šesti rakouských letišť (Vídeň, Klagenfurt, Linc, Innsbruck, Salcburk, Graz) do Řecka a Španělska.