Smartwings Group obnovují další letecká spojení nejen do Středomoří, novinkou je pravidelná linka ČSA na Heathrow

28. května 2020
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Úplnou novinkou bude od 25. června pravidelná linka ČSA z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow, kam budou České aerolinie létat z Prahy denně.

Od 10. června nabídne Smartwings letecké spojení s chorvatským Splitem. Lety budou provozovány až 3x týdně. Od července Smartwings plánuje obnovit lety do 12 řeckých destinací – na ostrovy Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Lefkada (Preveza), Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, do Soluně a Kavaly. Ještě v červenci by mohlo dojít také k obnovení letů na Mallorku, Kanárské ostrovy, Kypr (Larnaca), Madeiru (Funchal) a do Bulharska (Burgas a Varna). Lety do destinací ve Středomoří plánuje Smartwings provozovat nejen z Prahy, ale také z regionálních letišť.

Obnovení provozu se odvíjí od uvolňování cestovních opatření ze strany jednotlivých států.

České aerolinie plánují od 15. června obnovit lety do Košic (3x týdně), od 16. června do Budapešti (3x týdně) a o den později 17. června na Island (letiště Keflavík, 2x týdně). Již minulý týden ČSA obnovily letecká spojení z Prahy do Frankfurtu, Amsterdamu, Paříže, Stockholmu a Bukurešti.

Další linky plánuje skupina Smartwings Group obnovit co nejdříve, jakmile to bude možné.

Skupina Smartwings Group zavedla opatření na palubách svých letadel, aby cestování i v období koronaviru bylo bezpečné. Mezi tato opatření patří povinnost pasažérů vstupovat na palubu a po celou dobu letu mít nasazenu vhodnou ochranu úst a nosu (roušku), sociální distancování (dodržování dvoumetrového odstupu mezi pasažéry při nastupování a vystupování) a bezkontaktní placení při nákupu během letu. Na palubách letadel Smartwings Group platí dodržování přísných hygienických standardů.