Smartwings se opět staly vítězem výběrového řízení na pronájem letadel Boeing 737NG s posádkami, které vyhlásila letecká společnost flydubai

14. října 2022
Smartwings a flydubai uzavřely nový kontrakt o pronájmu letounů s posádkou.
Letecké společnosti Smartwings a flydubai uzavřely novou smlouvu o pronájmu čtyř letadel Boeing 737-800 nové generace na období od 17. listopadu 2022 do 16. ledna 2023.

Podle smlouvy o letounech, posádce, údržbě a pojištění (ACMI) se společností Smartwings posílí flydubai svoji flotilu 68 strojů Boeing 737 o další čtyři a navýší tak přepravní kapacitu s ohledem na zvýšenou poptávku po cestování během rušné zimní sezóny.

Ghaith Al Ghaith, generální ředitel společnosti flydubai, k uzavření smlouvy uvedl: „S potěšením potvrzujeme novou smlouvu o pronájmu letounů s posádkou se společností Smartwings, která je držitelem certifikátu provozní bezpečnosti IOSA a má s tímto druhem spolupráce (ACMI) bohaté zkušenosti. Vzhledem k tomu, že jsme již dříve se Smartwings spolupracovali, jsme si jisti, že pronájem čtyř dalších letadel poskytne našim cestujícím v zimní sezóně pohodlnější a spolehlivější možnosti cestování.“

„Velmi si vážíme toho, že jsme znovu získali důvěru společnosti flydubai a uspěli v tvrdé konkurenci ostatních leteckých společností. Smlouva je důkazem úspěšné obchodní spolupráce našich společností, které si velmi vážíme,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel společnosti Smartwings.

Letouny v barvách Smartwings budou mít základnu na mezinárodním letišti v Dubaji a budou létat na vybraných trasách v síti flydubai včetně destinací v Bangladéši, Pákistánu, Ománu nebo na Srí Lance (Čitágáon, Kolombo, Dháka, Karáčí, Multán, Maskat a Sialkot).

Do Dubaje zamíří 125 členů letového personálu (piloti, palubní průvodčí) včetně techniků a pracovníků provozních složek Smartwings. Tento druh spolupráce na základě smlouvy o pronájmu letounů s posádkou (ACMI wet lease) je jedním ze způsobů, jak dosáhnout vyššího a efektivnějšího využití letadel Smartwings v zimním období, kdy je poptávka po cestování v Evropě nižší.

Během nadcházející zimy najde v zahraničí využití celkem 23 letadel z flotily Smartwings (Kanada, SAE, USA, Izrael).

O společnosti Smartwings

Smartwings je největší českou leteckou společností patřící do koncernu Smartwings Group. Provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Společnost zajišťuje také velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace. Smartwings je opakovaně držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit). Flotila Smartwings čítá 42 letadel.

Smartwings Group, jejímiž členy jsou letecké společnosti Smartwings, a.s., Smartwings Poland, Sp. z.o.o., Smartwings Slovakia, s.r.o., Smartwings Hungary, Kft, provozuje lety z České republiky, Polska, Francie, Maďarska, Slovenska a Kanárských ostrovů.