Smartwings spouští o víkendu charterové lety do Tuniska

12. srpna 2020
Letecká společnost Smartwings obnoví od soboty 15. srpna 2020 letecké spojení mezi Českou republikou a Tuniskem.

Týdně bude Smartwings provozovat 13 charterových letů, 12 z Prahy a jeden z Brna. Letadla Smartwings budou přistávat na třech tuniských letištích – Djerba, Enfidha a Monastir. Cesty mezi oběma zeměmi již nekomplikují žádné restrikce, potřeba není test na covid-19 ani karanténa. Charterové lety pro cestovní kanceláře operuje Smartwings kromě Tuniska také do Řecka a Bulharska.

Nejvíce letů Smartwings tvoří pravidelné linky.

Z Prahy Smartwings provozují pravidelná letecká spojení do 18 destinací, z Brna do 6 a z Ostravy do 2.

Pravidelné linky Smartwings z Prahy směřují do osmi destinací v Řecku (Heraklion, Kavala, Kefalonie, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Zakynthos), pěti ve Španělsku (Málaga, Mallorca, Kanárské ostrovy - Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura), na portugalský ostrov Madeira (Funchal), na Sardinii (Cagliari), do Chorvatska (Split) a Bulharska (Burgas, Varna). Z Brna Smartwings nabízí pravidelná letecká spojení na pět řeckých ostrovů (Rhodos, Zakynthos, Korfu, Kos, Kréta) a do bulharského Burgasu, z Ostravy na Krétu (Heraklion) a do Burgasu.

České aerolinie, člen skupiny Smartwings Group, provozují v současné době letecké spojení do 12 destinací - do Londýna, Amsterdamu, Stockholmu, Paříže, Kodaně, Říma, Frankfurtu, Helsinek, Kyjeva, Oděsy, Keflavíku a Košic.

Od září ČSA plánují opět obnovení linek do Barcelony, Madridu, Budapešti, Göteborgu, Bukurešti, Bruselu, Varšavy, Milána a Boloně.

K obnovení dalších linek bude docházet v závislosti na vývoji epidemiologické situace v jednotlivých zemích a cestovních omezeních.