Smartwings začaly létat na největší londýnské letiště Heathrow

30. září 2021
Letecká společnost Smartwings zařadila do své podzimní nabídky další novou destinaci. Od dnešního dne 30. září společnost začala provozovat pravidelné lety z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow. Do Londýna bude Smartwings létat čtyřikrát týdně a od zimního letového řádu denně. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje v SAE, kam nabídne lety rovněž denně.

Letový řád počítá s odletem z Prahy do Londýna v těchto časech: ve čtvrtek v 9:45, v pátek ve 14:00, v neděli v 18:50 a pondělí v 15:50. Let do Prahy bude z Londýna odlétat ve čtvrtek ve 12:05, v pátek ve 16:00, v neděli v 20:45 a pondělí v 17:45 místního času.

Smartwings nabízejí jednosměrné letenky za cenu již od 1150 korun. Letenky si klienti mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií, a rovněž u prodejců letenek.

„Pro naši leteckou společnost jde o významnou destinaci. Jsme rádi, že cestujícím můžeme nabídnout lety na hlavní londýnské letiště a výhodné podmínky v podobě flexibilních a atraktivních tarifů,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

Jsme potěšeni, že Smartwings můžeme přivítat na nejvýznamnějším britském přestupním letišti. Cestující se již těší, že budou moci opět cestovat, a Smartwings jim za konkurenceschopné ceny nabídnou čtyři přímé spoje týdně do Prahy, která patří k nejkrásnějším městům Evropy. Příchod Smartwings na Heathrow dokládá, jak naše letiště usiluje o rozšiřování spojení a možností volby pro cestující,“ říká Joanna Taso, ředitelka leteckého provozu na letišti Heathrow.

Během zimního letového řádu bude Smartwings provozovat pravidelné linky z Prahy do Londýna, Dubaje, na čtyři Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura), do Málagy, Tel Avivu, na Mallorku, ostrov Madeira (Funchal), do egypských letovisek Hurghada a Marsa Alam, turecké Antalye a Petrohradu. Charterové lety budou směřovat na Kapverdské ostrovy (Boa Vista, Sal), do Ománu (Salalah) a na tři tuniská letiště (Djerba, Enfidha, Monastir).

Smartwings je největší českou leteckou společností. Kromě České republiky provozuje lety také z letišť v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech. Od 1.října 2021 bude Smartwings nově zajišťovat leteckou dopravu pro německé cestovní kanceláře z 10 letišť v Německu a Švýcarsku, a od poloviny října také nová letecká spojení z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací (Helsinek, Bělehradu, Tallinu, Sofie a norských měst Bodø a Tromsø). Kromě pravidelných linek a charterových letů Smartwings dlouhodobě zajišťuje velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace.  Flotila Smartwings Group čítá 44 letadel.

Na palubách letadel Smartwings Group platí přísná hygienická opatření. Vstup na paluby letadel skupiny Smartwings je možný jen s ochranou úst a nosu (respirátor). Smartwings svým klientům nadále nabízí změnu termínu bez poplatku. Cestující mají také možnost si současně s letenkou zakoupit přímo na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které zahrnuje krytí případů onemocnění COVID-19.