Smartwings zahájily první lety z Brna a Ostravy

2. května 2021
Letecká společnost Smartwings zahájila o tomto víkendu provoz na pravidelných linkách z Brna a Ostravy do egyptských letovisek Hurghada (sobota) a Marsa Alam  (neděle). Během května budou linky operovány zatím 1x týdně. Obnovování provozu se odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Během letní sezóny nabízí Smartwings z Brna a Ostravy více než dvě desítky pravidelných linek a k tomu také charterové lety pro cestovní kanceláře do dalších destinací. Z Brna Smartwings nabízí během letní sezóny pravidelné linky do 11 destinací v Řecku, Bulharsku, Egyptě, Itálii a Turecku, z Ostravy pak pravidelné linky do 10 destinací v Řecku, Bulharsku, Egyptě a Turecku. Kromě pravidelných linek budou Smartwings provozovat z Brna a Ostravy také charterové lety pro cestovní kanceláře do Bulharska (Burgas, Varna), na Mallorcu, do Turecka (Antalya), Tuniska (Djerba, Monastir) a Řecka (Preveza).

Pravidelné linky Smartwings (z Brna a Ostravy):

Brno: Burgas, Varna, Hurghada, Marsa Alam, Heraklion, Korfu, Kos, Zakynthos, Rhodos, Antalya, Lamezia Terme

Ostrava: Burgas, Varna, Hurghada, Marsa Alam, Heraklion, Korfu, Kos, Zakynthos, Rhodos, Antalya


Z Prahy nově do Splitu a na Djerbu

V sobotu 1. května uskutečnily Smartwings také první let z Prahy do Splitu. Pravidelná linka bude od června provozována denně. Společnost bude v období letní sezóny provozovat do Chorvatska kromě pravidelné linky do Splitu také letecké spojení z Prahy do Dubrovníku  (denně). V sobotu se uskutečnil také první let z Prahy na tuniskou Djerbu  (charterový let pro cestovní kancelář Blue Style).  V pátek 29. dubna obnovily Smartwings letecké spojení do ruského Petrohradu (2x týdně).

Smartwings aktuálně provozují z Prahy pravidelné linky do španělské Málagy, na ostrov Mallorca, na tři Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura), na Madeiru (Funchal), do Egypta (Hurgdada a Marsa Alam) a charterové lety do SAE (Ras Al Khaimah).

Skupina Smartwings Group během letní sezóny nyní nabízí z českých letišť lety do 76 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Tunisku, SAE, Kapverdách, Nizozemsku, Švédsku, Dánsku, Rusku, Maltě, Ukrajině či Islandu. Lety chce společnost během léta provozovat nejen z letišť v Česku, ale také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku