Smartwings zařadily do flotily osmý Boeing 737 MAX, dalších 5 nových letadel přibude v následujících měsících

5. května 2023
Na provoz rušné letní sezóny Smartwings nasadí 53 letadel.
Letecká společnost Smartwings dnes zařadila do své flotily již osmý Boeing 737-8 MAX. Nový moderní letoun v barvách Smartwings s imatrikulační značkou OK-SWH přistál ráno na pražském letišti poté, co absolvoval deseti hodinový přímý let z amerického Seattlu. Dalších 5 nových letadel 737 MAX převezme společnost Smartwings v následujících měsících. Jeden stroj ještě během letní sezóny v srpnu, další čtyři nová letadla společnost zařadí v první polovině roku 2024 (leden, únor, duben).

Na první komerční let s cestujícími se nejnovější přírůstek ve flotile Smartwings vydá v sobotu ráno, kdy bude nasazen na linku z Prahy do řeckého Heraklionu.

Tento typ letadla společnost Smartwings provozuje v konfiguraci pro 189 cestujících. Smartwings zařadily první Boeing 737-8 MAX do své flotily koncem ledna 2018.

Provoz letní sezóny bude letecká společnost Smartwings zajišťovat flotilou 53 letadel. Z důvodu vysoké poptávky a očekávané rušné letní sezóny 2023 posílí Smartwings stávající flotilu 43 letadel o další kapacity 10 letadel. Ty si na léto pronajme od zahraničních leteckých společností v rámci tzv. ACMI kontraktů.

Loni během nejvytíženějších letních měsíců červen - srpen využily služeb skupiny Smartwings skoro 3 miliony cestujících. Pro letošní letní sezónu 2023 společnost očekává další cca 10% nárůst.

Smartwings nabídnou během letní sezóny z českých letišť letecká spojení do 70 destinací. Pravidelné a charterové lety budou provozovány z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, Karlových Varů a nově také z Českých Budějovic. Z Brna bude Smartwings létat do 25 destinací, z Ostravy do 16, z Pardubic do 12, z Karlových Varů a Českých Budějovic do 3 destinací.

Lety bude Smartwings Group provozovat během letní sezóny nejen z ČR, ale i z Polska, Slovenska a Maďarska a její letadla budou směřovat do celkem 148 destinací.

Skupina Smartwings Group, jejíž členy jsou letecké společnosti Smartwings, a.s., Smartwings Poland, Sp. z.o.o., Smartwings Slovakia, s.r.o., Smartwings Hungary, Kft, provozuje letecká spojení nejen z České republiky, ale také z Polska, Slovenska a Maďarska. Kromě pravidelných linek a charterových letů společnost dlouhodobě zajišťuje také velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace. Smartwings Group provozuje lety po celém světě a je opakovaně držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit). Loni skupina uskutečnila přes 33 tisíce letů a letadla Smartwings přistávala na 213 letištích po celém světě.