Jsou pro děti stanoveny věkové hranice?

Smartwings nepřepravuje děti do 48 hodin po porodu. Děti od 48 hodin do 7 dní po porodu jsou přepravovány pouze na základě tohoto formuláře. Od 6 do 11 let mohou cestovat samostatně, pokud je pro ně objednána asistenční služba pro nedoprovázené dítě (UMNR). Tuto službu lze objednat do dvou dnů před odletem přes kontaktní formulář. Cena služby je 2350 CZK* za směr a dítě musí mít u sebe pět kopií tohoto formuláře. Některé státy mohou vyžadovat písemný souhlas rodičů s vycestováním.

Od 12 let může dítě cestovat zcela samostatně bez doprovodu dospělých, doprovodnou službu UMNR pro ně však můžete objednat až do 17 let věku.

Pokud je váš let součástí zájezdu s cestovní kanceláří, objednejte si asistenční službu u cestovní kanceláře. Cena bude podléhat jejímu ceníku.

*Poplatek zahrnuje občerstvení na palubě, tj. dětské jídlo a teplé i studené nealkoholické nápoje dle přání dítěte. Limity pro bezplatnou přepravu zavazadel nedoprovázených dětí se řídí podle cenového balíčku, ve kterém byla jejich letenka zakoupena.