Vstupní podmínky a cestovní restrikce

Řecko

Všichni cestující směřující do Řecka musí nejpozději 48 hodin před odbavením vyplnit registrační formulář dostupný na travel.gov.gr.

Po vyplnění formuláře cestující obdrží email nebo SMS zprávu s QR kódem, který společně s požadovanými cestovními doklady předloží při odbavení.

QR kód může být předložen vytištěný nebo zobrazený na displeji přenosného elektronického zařízení (mobilního telefonu aj.).

*Formulář doporučujeme vyplnit v prohlížeči Google Chrome nebo Mozilla Firefox. QR kód je po úspěšném vyplnění formuláře standardně zasílán do 60 minut, nejpozději do 24 hodin.


Španělsko

Všichni cestující směřující do Španělska musí před odletem vyplnit elektronický formulář dostupný na spth.gob.es nebo v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH.

Po registraci cestující obdrží QR kód, který je povinen předložit po příletu do Španělska.


Itálie

Na základě rozhodnutí italských úřadů není na letech z/do Itálie možné ukládat kabinová zavazadla do zavazadlového prostoru nad hlavami cestujících.

Cestující si na palubu letadla mohou vzít pouze zavazadla, která je možné umístit pod sedadlo před nimi, tj. zavazadla o maximálních rozměrech 40 x 30 x 15 cm.

Kabinová zavazadla, která stanovené rozměry nesplňují, si cestující mohou nechat odbavit zdarma.


Sardinie (Itálie)

Všichni cestující, kteří míří na Sardinii (Cagliari), musí před odletem vyplnit registrační formulář dostupný na webových stránkách tamního úřadu.

Po registraci cestující emailem obdrží potvrzení, které společně s požadovanými cestovními doklady předloží při odbavení.

Potvrzení musí být vyplněno pouze elektronicky.


Kypr

Všichni cestující směřující na Kypr musí před odletem vyplnit elektronický formulář dostupný na cyprusflightpass.gov.cy.